Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka

RODINNÝ PENZIÓN VO VYSOKÝCH TATRÁCH, STARÁ LESNÁ
PODNIKANIE V TATRÁCH

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: FL006873

Popis

Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Plocha 1218 m2
Výmera pozemkov 1876 m2
Úžitková 700 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Kežmarok
Obec Stará Lesná

FLATONIC | REALITNÝ SERVIS Vám ponúka na predaj krásny penzión s domácou atmosférou v podtatranskej obci Stará Lesná.

penzión:
- skolaudovaný v roku 2004
na pozemku o  rozlohe 1876 m2
- kapacita ubytovania je 40 lôžok
- všetky izby a  apartmány majú vlastné sociálne zariadenie 
tehlová konštrukcia
- sedlová strecha
- zateplená vonkajšia fasáda
- železobetónové-drevené stropy
- plastové okná
- murované jadro
- keramické obklady
- interiérové dvere a zárubne sú z masívu

dispozícia penziónu - prízemie:
- recepcia
- 2x WC
- jedáleň
- moderná kuchyňa  s možnosťou prevádzkovania reštaurácie
- terasa drevenej konštrukcie o rozlohe 16x6 m2
kancelária
- 1x 3-lôžková izba – samostatný výstup do dvora
- posilňovňa
- sklad
- kotolňa, ktorá je spojená s práčovňou
- samostatný 3i byt
1. poschodie:
- 2x apartmán
- 3x štvorlôžková izba
- 2x trojlôžková izba
podkrovie:
- 1x  dvojlôžková
- 1x štvorlôžková izba

Okrem ubytovania majú hostia, samozrejme, možnosť využívať ďalšie služby ako wi-fi pripojenie, požičovňu lyží, požičovňu bicyklov, stolný tenis, parkovisko, príjemnú terasu atď. Pre večernú zábavu alebo relax slúži spoločenská miestnosť kde sa nachádza bar, krb a  veľkoplošná obrazovka.   

Súčasťou je aj veľká terasa a balkóny. Vykurovanie je vlastné zemným plynom. Penzión má všetky IS, má výbornú polohu blízko horského potoka a z terasy je nádherný výhľad na naše veľhory. Na pozemku sa nachádza kamenný domček, ktorý môže slúžiť okrem iného aj ako vinná pivnička. V blízkosti sa nachádzajú pestré možnosti pre celoročnú rekreáciu: lyžiarske strediská, rozmanité možnosti pre turistiku v našich Vysokých Tatrách poskytujúcich množstvo prírodných krás, v okolí je veľa kultúrnych pamiatok. V obci je olná občianska vybavenosť ako aj reštaurácia, pohostinstvo, potraviny.

Okrem auta môžete využiť pravidelné autobusové a spoje tatranských elektrických železníc. 

Projekt objektu bol schválený podľa EIA - posudzovanie vplyvov na životné prostredie.

Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie FLATONIC.

Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod  ID 6873, pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 0910 861 186.Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.