HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

REZERVOVANÉ! EXKLUZÍVNE! Nadštandardný rodinný dom s bazénom – Predmier.

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014485

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Plocha 317 m2
Výmera pozemkov 567 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Predmier
Časť Predmier

EXKLUZÍVNE! Nadštandardný rodinný dom s bazénom – Predmier.

Ponúkame Vám exkluzívne na predaj rodinný dom  v obci Predmier, s pozemkom o výmere 567 m2. Nachádza sa v slepej ulici. Pozemok je vybavený exteriérovým bazénom, nádhernou udržiavanou záhradou, ktorá vytvára súkromie voči okolitým domom. Dom prešiel  v roku 2018 kompletnou rekonštrukciou s použitím veľmi kvalitných nadštandardných materiálov.

Rodinný dom je postavený ako koncový dom radovej zástavby s dvomi nadzemnými podlažiami a jedným podzemným podlažím. Vstup je na juhozápadnej strane. Dom sa predáva aj so zariadením a je plne funkčne pripravený pre nového majiteľa, stačí sa len nasťahovať.

Bližšie informácie možné po kontaktovaní.

Dispozícia domu

Na podzemnom podlaží sa nachádza garáž, sklady, miestnosť pre bazénovú technológiu, práčovňa, spoločenská miestnosť a schodisko.

Na 1. nadzemnom podlaží  sa nachádza vstupné zádverie, chodba, obývacia miestnosť, kuchyňa komunikačne prepojená s jedálňou, samostatné WC a schodisko.

Na 2. nadzemnom podlaží sa nachádza chodba, 3x obytná miestnosť a kúpeľňa s WC.

Výhodou je tichá lokalita, plná občianska vybavenosť obce. Nadštandardný obytný priestor a krásne upravená záhrada s bazénom poskytujúca pohodlie a relax.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014485. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.