Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality
Kariéra v MGM

Výborná investičná príležitosť - Sídlo firmy, Kysucké Nové mesto , Cena: 222.000€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA013364

Popis

Cena 222 000 €
Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 220 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Kysucké Nové Mesto

Ponúkame Vám na predaj nehnuteľnosť, ktorá je vhodná svojou polohou pri hlavnej ceste na sídlo firmy, bývanie ale aj na investíciu s možnosťou vybudovania 2 samostatných bytových jednotiek. Dvojgeneračný rodinný dom s garážou o výmere 220 m2 v obci Povina, pešou dostupnousťou 1km do centra Kysuckého Nového mesta s krásnym rovinatým pozemkom o výmere 800 m2.

V prípade potreby je možné dokúpiť susedných 1000m2 spolu s ďalším domčekom.

Rodinný dom je v technicky dobrom stave, nezateká, vymenené sú novšie plastové okná a vchodové dvere.

Dipozíciu tvorí:

Prízemie z obývacej izby s krbom, kúpeľne,WC, kuchyne a samostatnej izby.

Poschodie prešlo čiastočnou rekonštrukciou a tvorí ho vstupná chodba, samostatné WC, kúpeľňa, kuchyňa, obývacia izba, spálňa a detská izba.

Vykurovanie je zabezpečené novým elektrickým kotlom a kotlom na tuhé palivo, s možnosťou napojenia na plyn, ktorý sa nachádza na pozemku. Voda - obecná, kanalizácia- septik s možnosťou napojenia sa na kanalizáciu.

Nehnuteľnoť je výbornou investíciou z hľadiska vybudovania 2 a viac bytových jednotiek a vzľadom na svoju polohu následne lukratívnym prenájmom.

V prípade záujmu o obhliadku nás kontaktujte na Call centrum tel: 0910 86 11 86.

Cena: 222.000€.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA013364

 

Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.