string(13) "realitymgm.sk" RD 5+2, Krásno nad Kysucou - Centrum, 1033 m2, cena: info v RK - MGM Reality - Realitné centrum | Domy Byty Pozemky
Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

RD 5+2, Krásno nad Kysucou - Centrum, 1033 m2, cena: info v RK

Uložiť inzerát      Naše služby      Stiahnúť pôdorys      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA009888

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Štandard
Plocha 180 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Krásno nad Kysucou
Časť Centrum

Ponúkame Vám na predaj dvojpodlažný rodinný dom s celkovou podlahovou plochou 180 m2 v centre mesta Krásno nad Kysucou. Dom v tvare „L“ je situovaný na slnečnom pozemku o výmere 1033 m2 s dvoma prístupovými cestami.

Vrchné podlažie o užitkovej ploche 90 m2 je kompletné prerobené a plne obývateľné. Drevené Euro-okná, nové omietky, elektroinštalácia, plynofikácia, nové dvere so zárubňami a celé ústredné kúrenie. Pozostáva z veľkej obývačky, spálne, samostatnej jedálne, kuchyňa (s linkou so vstavanými spotrebičmi), dve chodby, priestranná kúpeľňa, špajza a balkón.

Spodné podlažie (prízemie) o ploche 90 m2 je možné si prispôsobiť podľa vlastných predstáv. Na prízemí sa nachádza pracovňa (administratívna miestnosť) so samostatným vchodom z vonku. Sedlový typ strechy zo strihaného zakladaného hliníkového plechu. Dom je čiastočne podpivničený. V kotolni je plynový kotol aj kotol na tuhé palivo s novými rozvodmi. Dom je ideálny na bývanie alebo aj pre klientov, ktorí chcú mať svoje bývanie a podnikanie pod jednou strechou. Z prízemia je možnosť urobiť samostatnú bytovú jednotku s vlastným vstupom. Cena: info v RK. Možná výmena aj za byt s doplatkom. Nájdete na stránke realitymgm.sk pod ID 9282. Bližšie informácie Vám radi poskytneme na Call centrum tel. 0910 86 11 86.

Pôdorys


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.