Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

RODINNÝ DOM Z DREVENÉHO MASÍVU, LIPTOVSKÝ PETER

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: MO009428

Popis

Cena 289 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 1313 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Liptovský Mikuláš
Obec Liptovský Peter

Exkluzívne Vám ponúkam na predaj zaujímavý dvojpodlažný drevodom s garážou v obci Liptovský Peter, vzdialenej od Liptovského Mikuláša približne 14 km. Lokalita ponúka bohaté kultúrne a športové vyžitie počas celého roka. V okrese nájdete najväčšie slovenské lyžiarske stredisko Jasná, vodný park Tatralandia, ktorý nemá konkurenciu ani v susedných Čechách alebo Poľsku, priehradu Liptovská Mara, známy vodný hrad a množstvo horských turistických chodníkov.

dom
- v osobnom vlastníctve
- samostatne stojaci
- kolaudácia z roku 2007
- na pozemku o rozlohe 1313 m2
- zastavaná plocha 122 m2
- úžitková plocha spolu 215 m2
- stavba z masívneho dreva (mimostredový výrez hranolov)
- nosné steny Ypor
- vnútorná izolácia domu Isover
- na vnútornú úpravu obvodových múrov použité OSB dosky + omietka
- sedlová škridlová strecha
- drevené okná
- podlahy plávajúce a v kúpeľni a na chodbe keramická dlažba
- nový peletový kotol Caldera BIO-PACK (eko 5 - najvyššia emisná trieda)
- spotreba 3 ton peliet pri intenzívnej 8-mesačnej prevádzke
- podlahové kúrenie na prízemí, krb v obývačke, radiátory na poschodí
- rozvody kúrenia z uhlíkovej ocele, medené potrubie
- predpríprava na solárny systém
- vŕtaná studňa s hĺbkovým čerpadlom Gardena na pozemku (18,5 m)
- k nehnuteľnosti nebol vytvorený energetický certifikát
- viac fotografií, videoobhliadka a pôdorysy sú k dipsozícii na www.kristinaculikova.com

výhody nehnuteľnosti
- kvalitné stavebné prevedenie domu
- nízke mesačné náklady
- výhľad na štíty Vysokých Tatier
- dom je pripravený na okamžité bývanie
- pred užívaním nie sú nutné žiadne investície

Celkové mesačné náklady pri plnej prevádzke nepresiahnu sumu 100,- €.

Na pozemku stojí altánok (5x4m) a hospodárska budova so zastavanou plochou 44 m2 (5,5x8m).

Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná, bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom spoločnosti KRISTÍNA ČULÍKOVÁ, s.r.o.

Túto ponuku nájdete na stránke kristinaculikova.com pod ID 9428, pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 0910 861 186.

youtube


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.
Moje naposledy zobrazené nehnuteľnosti