Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka

MODERNÝ BUNGALOV NEĎALEKO LESA

Táto nehnuteľnosť má najbližší termín obhliadky: 21.12.2018 09:00
Pozývame Vás na obhliadku nehnuteľnosti, kde náš maklér predvedie konkrétnu nehnuteľnosť. Ak Vám tento termín nevyhovuje dohodnite si vlastný termín cez náš formulár.

Detail ponuky

Číslo ponuky: MO009427

Popis

Cena 179 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 786 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Poprad
Obec Kravany

MONREAL | REALITNÁ KANCELÁRIA Vám exkluzívne ponúka na predaj novostavbu jednopodlažného rodinného domu v podtatranskej obci Kravany, vzdialenej od Popradu 11 km. Dom stojí na ulici vyzdobenej ďalšími vkusnými novostavbami a len kúsok od lesa. Pri výstavbe sa bezpodmienečne dbalo na použitie kvalitných materiálov i na odborné postupy stavebníkov, čo garantuje bezstarostné užívanie na niekoľko najbližších rokov. Na dome je však nutné zrealizovať zateplenie obvodového plášťa, resp. dokončiť fasádu, čo je investícia približne vo výške 7.000,- €.

dom
- v osobnom vlastníctve
- samostatne stojaci
- kolaudácia z roku 2016
- pozemok o výmere 786 m² 
- zastavná plocha 326 m2
- z toho terasa tvorí 80 m2
- úžitková plocha 246 m2
- napojený na všetky inžinierske siete
- vŕtaná studňa na pozemku
- hliníkové aj plastové okná (trojsklo)
- obvodové murivo z porobetónových tvárnic Ytong (37,5 cm)
- strecha rovná pochôdzia
- izolácia strešného plášťa - fólia Fatrafol
- plávajúca podlaha a v kúpeľni a WC keramická dlažba
- centrálne vykurovanie plynovým kotlom 
- podlahové kúrenie v celom dome, krb v obývačke
- predáva sa zariadený
- k nehnuteľnosti nebol vystavený energetický certifikát
- videoobhliadka, viac fotografií a pôdorysy dostupné na stránke kristinaculikova.com

dispozícia domu
- vstupná chodba so vstavanou skriňou
- 2x spálňa
- spálňa so šatníkom
- kuchyňa s jedálňou, výstup na terasu
- obývacia izba
- kúpeľňa s vaňou aj sprchovacím kútom
- samostatné WC
- terasa
- garáž pre dve autá

výhody nehnuteľnosti
- dom je pripravený na okamžité bývanie
- konštrukcia umožňuje nadstavbu ďalšieho podlažia
- strechu je možné po malých úpravách využívať ako terasu
- dom sa dá poľahky zmeniť na bezbariérový
- slnečný dom aj pozemok
- poloha na okraji obce

Celkové mesačné náklady pri plnej prevádzke sa pohybujú okolo 100,- €.

Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie MONREAL.

Túto ponuku nájdete na stránke kristinaculikova.com pod ID 9427, pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 0910 861 186.

yt


Okres Poprad je okres v Prešovskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 1 105,38 km², žije tu 104 494 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 95 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014). Správne sídlo okresu je mesto Poprad.

zdroj: wikipédia


Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.