Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka

RODINNÝ DOM V PODTATRANSKEJ OBCI NOVÁ LESNÁ
*** PREDANÉ ***

Info v RK

Rezervácia

Detail ponuky

Číslo ponuky: FL009025

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 1006 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Poprad
Obec Nová Lesná
Časť Nová Lesná

FLATONIC | LICENCOVANÁ REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám ponúka na predaj RD v podtatranskej obci Nová lesná. Dom bol postavený v 80. rokoch, je samostatne stojaci, je celý podpivničený s pozemkom 1006 m2.
V záhrade sa nachádza altánok s krbom pre využitie voľného času, dreváreň, hospodárska budova a  udiareň.
Dom prešiel čiastočnou rekonštrukciou v roku 2013. Zastavaná plocha domu je 124 m2
dom:
- zateplená fasáda domu
- plastové okná
- keramická dlažba, parkety Jespil
- strecha - plech
- keramické obklady a dlažby na toaletách a v kúpeľniach
- menená sanita
- schodisko / zábradlie – drevo- buk/
- balkóny nové zábradlia a dlažby
dispozícia domu:
- dom pozostáva zo suterénu a dvoch podlaží
suterén:
- garáž s pivnicou
- letná kuchynka s posedením
- práčovňa, kúpeľňa,  technická miestnosť
prvé podlažie:
vstupná chodba
- kuchyňa so špajzou
- spálňa
- obývacia izba s balkónom
- obývacia izba
- kúpeľňa so sprchovým kútom
- toaleta
druhé podlažie:
- 3x izba
- obývacia izba s balkónom
- kúpeľňa so sprchovým kútom a toaletou
- toaleta

výhody nehnuteľnosti:
- samostatne stojaci dom
- bez tiarch, kúpou voľný
- slnečný s orientáciou izieb prevažne juhozápad, juhovýchod
 - kúpeľne a toalety orientované na sever

Energetický certifikát k nehnuteľnosti nebol vytvorený.
Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej spoločnosti FLATONIC.

Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod ID ,  pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 0910 861 186.Nová Lesná (maďarsky Alsóerdőfalva, nemecky Neuwalddorf) je obec na Slovensku, v Prešovskom kraji, pod Tatrami. V roku 2013 tu žilo 1 564 obyvateľov. Obec susedí s osadou Dolný Smokovec, ktorý je na rozdiel od Novej Lesnej súčasťou mesta Vysoké Tatry.

zdroj: wikipédia


Nová Lesná (maďarsky Alsóerdőfalva, nemecky Neuwalddorf) je obec na Slovensku, v Prešovskom kraji, pod Tatrami. V roku 2013 tu žilo 1 564 obyvateľov. Obec susedí s osadou Dolný Smokovec, ktorý je na rozdiel od Novej Lesnej súčasťou mesta Vysoké Tatry.

zdroj: wikipédia


Okres Poprad je okres v Prešovskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 1 105,38 km², žije tu 104 494 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 95 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014). Správne sídlo okresu je mesto Poprad.

zdroj: wikipédia


Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.