Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka

Znížená cena!!! EXLUZÍVNE!!! Rodinný dom Ochodnica, na slnečnom pozemku - 578m2, Cena: 46.000€

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA008934

Popis

Cena 46 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Plocha 94 m2
Výmera pozemkov 578 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Kysucké Nové Mesto

Ponúkame Vám na predaj rodinný dom o výmere zastavanej plochy 94m2 v obci Ochodnica, s pozemkom o výmere 578m2. Stav nehnuteľnosti - Pôvodný stav. Cena: 46.000€. 

Na prízemí sa nachádza vstupná chodba, kúpeľňa a 3 izby.
V podkroví je neobývaná povala s manzardkou (možnosť dokončenia podľa vlastných predstáv). Celý rodinný dom je podpivničný, podlaha v pivnici je betónová. Nachádza sa tu kotol na tuhé palivo,  odkladací priestor (priestor aj pre Vašu vysnívanú letnú kuchyňu). Kúrenie v dome je pôvodné, ústredné. Pôvodná elektorinštalácia, pôvodná plechová strecha a taktiež pôvodné okná a komín. Dom je určený na kompletnú rekonštrukciu.

Južná až juho-západná orientácia poskytuje domu s pozemkom dostatok svetla a tepla. Pozemok je mierne svahovitý. Vedľa domu sa nachádza z časti murovaná hospodárska budova (ideálna na prerobenie pre prípadnú garáž alebo altánok).

Perfektná dostupnosť: 20 min. od mesta Žilina. Milí susedia. V dedine sú potraviny, obecný úrad, pošta, škola, škôlka, športovisko, krčmičky, zubár či obvodný lekár. Skrátka všetko, čo je k životu potrebné. Doprajte svojej rodine pokoj a bezpečie v tejto peknej lokalite, oddych po práci či záhradné grilovačky.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA008934. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.