MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

PREDANÉ- REKREAČNÝ POZEMOK JEZERSKO, 1111 m2
*** PREDANÉ ***

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: FL008589

Popis

Cena 27 000 €
Typ nehnuteľnosti Pozemky
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 1111 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Kežmarok
Obec Jezersko
Časť Jezersko

FLATONIC | LICENCOVANÁ REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám ponúka na predaj pozemok o rozlohe 1 111 m2. Jedná sa o rekreačný pozemok oblasti Jezersko, ktorý je vhodný na výstavbu chaty alebo rodinného domu. Pozemok je situovaný na začiatku obce, ktorá je známou chatovou a rekreačnou oblasťou, kde milovníci pokoja a krásnej prírody si prídu na svoje.
Siete na pozemku:  elektrina, pri pozemku plyn, voda (studňa).

Jezersko je rázovitá obec, ktorá sa nachádza v ochrannom pásme Pieninského národného parku, priamo nad Jezerskom leží v náručí lesa a ticha krásne horské jazero - Jezerské jazero, jedna z prírodných rezervácií vyhlásených v Pieninách. 15 km od Jezerska  sa nachádza  Červený kláštor, v hornej časti Jezerska sa nachádza lyžiarske stredisko Ski Bachledová. 

Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie FLATONIC .

Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod ID 8589, pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 018 185 032.Jezersko, tak ako väčšina ďalších sídel v regióne Pienin a Zamaguria profituje zo svojej priaznivej polohy, malebnosti okolitej prírody či hornatého regiónu, ako aj priam idilickej dedinskej atmosféry. Obec sa nachádza v ochrannom pásme Pieninského parku, priamo nad Jezerskom leží v náručí lesa a ticha krásne horské jazero - Jezerské jazero, jedna z prírodných rezervácií vyhlásených v Pieninách.

V hornej časti Jezerska sa nachádzajú 4 lyžiarske vleky a štvorsedačka. Zjazdové trate majú rôznu obtiažnosť, pričom sedačkou je možné, po vyvezení sa na hrebeň Spišskej Magury, prejsť na ďalšie lyžiarske svahy smerujúce do Bachledovej doliny - súčasti obce Ždiar.

Dnes je Jezersko typickou chalupárskou obcou s rozvíjajúcim sa cestovným ruchom. Vzhľadom na ideálne možnosti turistiky v lete a výborné lyžiarske podmienky v zime majú ubytovacie a čiastočne aj stravovacie služby celoročné využitie.


Jezersko, tak ako väčšina ďalších sídel v regióne Pienin a Zamaguria profituje zo svojej priaznivej polohy, malebnosti okolitej prírody či hornatého regiónu, ako aj priam idilickej dedinskej atmosféry. Obec sa nachádza v ochrannom pásme Pieninského parku, priamo nad Jezerskom leží v náručí lesa a ticha krásne horské jazero - Jezerské jazero, jedna z prírodných rezervácií vyhlásených v Pieninách.

V hornej časti Jezerska sa nachádzajú 4 lyžiarske vleky a štvorsedačka. Zjazdové trate majú rôznu obtiažnosť, pričom sedačkou je možné, po vyvezení sa na hrebeň Spišskej Magury, prejsť na ďalšie lyžiarske svahy smerujúce do Bachledovej doliny - súčasti obce Ždiar.

Dnes je Jezersko typickou chalupárskou obcou s rozvíjajúcim sa cestovným ruchom. Vzhľadom na ideálne možnosti turistiky v lete a výborné lyžiarske podmienky v zime majú ubytovacie a čiastočne aj stravovacie služby celoročné využitie.


Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.
Moje naposledy zobrazené nehnuteľnosti