Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka

POZEMOK NA VÝSTAVBU APARTMÁNOVÉHO DOMU, NOVÁ LESNÁ
S VÝHĽADOM NA VYSOKÉ TATRY

Detail ponuky

Číslo ponuky: FL008586

Popis

Cena 75 €/m2
Typ nehnuteľnosti Pozemky
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 1515 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Poprad
Obec Nová Lesná

FLATONIC | LICENCOVANÁ REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám exkluzívne ponúka na predaj stavebný pozemok v podtatranskej obci Nová Lesná, vhodný na výstavbu apartmánového domu. Pozemok je z prevažnej časti ohraničený biotopom, čo garantuje zachovanie nezastavanosti daného územia. Na pozemku sú vybudované základy pre dom s rozlohou 230 m2.

pozemok
- v osobnom vlastníctve
- o výmere 1 515 m2
- nepravidelného tvaru
- rovinatý
- plynová prípojka
- pripojenie na obecnú kanalizáciu
- bod napojenia do elektrickej siete v tesnej blízkosti
- videoprezentácia dostupná zo stránky flatonicreal.sk pod ID 8586

výhody nehnuteľnosti
- slnečný pozemok
- pokojná lokalita
- výhľad na štíty Vysokých Tatier
- bez tiarch

Nová Lesná je obec s vyše 1 500 obyvateľmi zasadená do krásneho prostredia na hranici Tatranského národného parku. Obec má z hľadiska cestovného ruchu ideálnu polohu v podhorí Vysokých Tatier, v blízkosti mesta Poprad a cca 10 km od medzinárodného letiska. Domáci Vám potvrdia, že z Novej Lesnej sú tie najkrajšie výhľady na naše veľhory a jej blízke okolie ponúka široké športové, rekreačné a relaxačné vyžitie.

© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej kancelárie FLATONIC.

Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod  ID 8586, pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 0910 861 186.

yt


Nová Lesná (maďarsky Alsóerdőfalva, nemecky Neuwalddorf) je obec na Slovensku, v Prešovskom kraji, pod Tatrami. V roku 2013 tu žilo 1 564 obyvateľov. Obec susedí s osadou Dolný Smokovec, ktorý je na rozdiel od Novej Lesnej súčasťou mesta Vysoké Tatry.

zdroj: wikipédia


Nová Lesná (maďarsky Alsóerdőfalva, nemecky Neuwalddorf) je obec na Slovensku, v Prešovskom kraji, pod Tatrami. V roku 2013 tu žilo 1 564 obyvateľov. Obec susedí s osadou Dolný Smokovec, ktorý je na rozdiel od Novej Lesnej súčasťou mesta Vysoké Tatry.

zdroj: wikipédia


Okres Poprad je okres v Prešovskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 1 105,38 km², žije tu 104 494 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 95 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014). Správne sídlo okresu je mesto Poprad.

zdroj: wikipédia


Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.