Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Predaj penziónu v centre Kysuckého Nového Mesta

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA007447

Popis

Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 900 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Kysucké Nové Mesto

Ponúkame Vám na predaj penzión, ktorý sa nachádza priamo v historickom centre Kysuckého Nového Mesta, na Námestí Slobody. Je súčasťou radovej zástavby, ktorá tvorí jadro mestskej pamiatkovej zóny. Ide o renesančnú budovu, bývalý meštiansky dom zo 17. storočia. Vek potvrdzuje dobový historický salónik /30 miest/ s pôvodným stropom s latinským nápisom: AEDIFICAVIT S.D. ANDREAS FUSEK CUM CONTORALI SUAD. ELIZABETHA BORCSICKI ANNO 1748 DIE 6. MAI. 

Budova je zapísaná v zozname kultúrnych pamiatok SR  pod číslom 13-963-97. V roku 1948 bol meštiansky dom prestavaný, stavba je však o sto rokov staršia.

Kondícia stavby: Stavba bola komplexne zrevitalizovaná a prestavaná v rokoch 1998 - 2003, pamiatkové prvky zreštaurované a v tomto roku aj skolaudovaná na penzión v kategórií *** s ubytovacím a stravovacím zariadením. Stavba má vynikajúcu kondíciu, je udržiavaná a svojim stavom významne spája históriu s prítomnosťou. 

Úžitková plocha:

Celkovo 900 m2 vrátane plôch terasy zo strany námestia a nádvoria. Penzión ponúka ubytovanie v podkrovnej časti : 1x1-lôžková izba, 2x2-lôžková izba a 1x3-lôžková izba,na druhom poschodí je 4x3-lôžková izba a na prvom poschodí je 4x3-lôžková izba.Spolu je to 32-lôžok, 12 izieb. Na prvom poschodí je malá spoločná kuchyňa, kde si hostia môžu pripraviť malé občerstvenie, na druhom poschodí je predpripravená miestnosť na saunu, kotolňa pre celú budovu okrem suterénu a sklad prádla. Na prízemí je salónik s dobovým stropom a barovým pultom pre cca 30 osôb, salónik je napojený na zastrešenú terasu 120 m2, zo strany námestia je vchod do penziónu, kde sa nachádza miestnosť na rýchle občerstvenie s barovým pultom a kuchynkou,ďalej sa nachádza recepcia a zároveň kancelária a toaleta pre zamestnancov. Z prízemia penziónu vedie schodisko do suterénu kde sa nachádzajú pivničné priestory. V pivničných priestoroch penziónu s pôvodným zachovaným kamenným murivom a klenbovým stropom je umiestnená vinotéka. História a celkové riešenie klenbových priestorov dáva možnosť odlíšiť sa od iných, získať konkurenčnú výhodu pri uplatňovaní netradičných prístupov v ponuke slovenských i zahraničných vín a tejto ponuke prispôsobených jedál. V pivničných priestorov je zakomponovaná kuchyňa pre prípravu jedál a sklad pre potraviny.  Kapacita hostí v pivničných priestoroch je cca 50-60 hostí. Vedľa kuchyne je miestnosť pre práčovňu, ďalej sa tam nachádza toaleta, ktorá je určená len pre kuchára a šatňa so skrinkami, toaletou a sprchou pre zamestnancov. V suteréne je samostatné kúrenie pre vykurovanie a ohrev teplej vody.

Plocha pozemku:

456 m2 vrátane zastavaných plôch a nádvoria

Parkovacie možnosti: 

Zo strany nádvoria je možnosť parkovania pre 8 osobných motorových vozidiel.

Penzión má perfektnú lokalitu, priamo napojený na námestie s pešou zónou a súčasne na verejnú komunikáciu so strany nádvoria, ktorá sprístupňuje vstup do areálu, penziónu s parkovacími miestami zázemím pre zásobovanie. Penzión so spomínaným parkoviskom je napojený na cestnú infra štruktúru, na jednej strany do obchodného centra severného Slovenska Žiliny a na strane druhej do Českej republiky a Poľska. V súčasnom období sa buduje diaľnica do týchto krajín, ktorá skvalitní infraštruktúru regiónu a celkové ho zatraktívni.

Zároveň atraktívnosť regiónu, kopcovitej scenérie  a prírodou Kysúc je dotváraná blízkosťou Západných Tatier - Roháče, Malá Fatra, Vratná dolina a tiež lyžiarske stredisko Paradise v Oščadnici. Tieto skutočnosti vytvárajú ideálne podmienky pre poznávanie regiónu Slovenska a aktívny oddych. Vstupné priestory do penziónu s priestorom recepcia a rýchleho občerstvenia a vstupnej chodby dýchajú dobovou atmosférou a emóciami nabitej dávnej histórie.

Cena v RK. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA00 7447. Viac informácii Vám radi poskytneme telefonicky. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

 

Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.