Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka

Agropenzión Koliba - Vysoká nad Kysucou

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA006933

Popis

Cena 139 000 €
Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 301 m2
Výmera pozemkov 1543 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Vysoká nad Kysucou
Časť Vrchrieka

Ponúkame Vám na predaj Agropenzión Koliba v krásnom horskom prostredí, ktorý sa nachádza  pod hrebeňom Kysuckej časti pohoria Javorníkov v chránenej krajinnej oblasti Kysuce, čo je zárukou nedotknutej prírody s udržiavanými horskými lúkami a pasienkami vo výške 780 m n.m. V tesnej blízkosti je medzinárodny turistický chodník Beskydsko-Javornícka magistrála, ktorá vedie z prevažnej časti po hrebeni Javorníkov a je rajom pre turistiku, cykloturistiku a v zimnom období  je rajom pre milovníkov lyžiarskeho-bežeckého športu.

Podlahová plocha koliby je 301 m2 a prisluchajúci pozemok o výmere 1543 m2. Koliba je v prevádzke od roku 2008 a od roku 2015 boli skolaudované nové časti prístavby - presklenná terasa, daľšia kuchyňa, 5 izieb s celkovou kapacitou 18 lôžok a z toho je jedna izba vhodná aj pre imobilných klientov, dve izby majú balkón. Všetky izby disponujú vlastným sociálnym zariadením. 

Prízemie pozostáva z reštauracie s barovým pultom, dvoma kuchyňami, socialnými zariadeniami, jednou 4 lôžkovou izbou služiacou aj pre imobilných klientov a presklennou terasou s výhľadom na okolie. Celkový počet miest na sedenie je 50.

Podkrovie pozostáva z dvoch trojlôžkových izieb s balkónom a z dvoch štvorlôžkových izieb, všetky s vlastným socialným zariadenim.

Nespornou výhodou sú dva vlastné zdroje pitnej vody (vrt a kopaná studňa), taktiež vodojem a septik. Prístup k Agropenziónu Koliba je zo štátnej cesty II/487, po asfaltovej ceste do osady Vrchrieka cca 1500 m a ďalej sa pokračuje po spevnenej ceste cca 500 m až ku Kolibe.

Priestory je možné využiť na organizovanie rodinných osláv, svadieb a firemných stretnutí s kapacitou 50 miest. Vhodné taktiež aj pre väčšie firmy, ktoré chcú vlastniť svoj rekreačný objekt, či už na workshopy pre zamestnancov alebo na únik z každodenného stresu. Cena: 139.000 Eur. Bližšie informácie Vám radi poskytneme na tel.č.0910 86 11 86 (call centrum). Nájdete na stránke realitymgm.sk pod ID 6933.



Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.