Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka

Luxusná chata na predaj, Párnica -Malá Lučivná

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA006095

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Plocha 100 m2
Výmera pozemkov 509 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Dolný Kubín
Obec Párnica
Časť Malá Lúčivná
Ponúkame vám na predaj luxusnú, štýlovo zariadenú rekreačnú chatu v obci Malá Lúčivná, len 4km od obce Párnica neďaleko lyžiarskeho strediska Malá Lučivná. Lokalizovaná je zhruba 200 m od hlavnej cesty v horskom a tichom prostredí s dostatkom súkromia. Objekt má štýlovo zariadenú obývačku - spoločenskú miestnosť s priamym výstupom pred chatu, krb, kompletne zariadenú kuchyňu a jedálenský kút. K dispozícii sú dve izby s vlastnými kúpeľňami a WC. Dve dvoj posteľové izby, 1 štvorposteľová izba so spoločnou kúpeľňou a WC. Nehnuteľnosť poskytuje súkromie pre každého - obytná plocha chaty je 400 metrov štvorcových na troch podlažiach, elektronický zabezpečovací a kamerový systém . Z obývačky je výstup na zastrešenú terasu s vonkajším posedením. Pri stavbe je ohnisko s prístreškom a trávnatým oddychovým areálom. Len 500 metrov od chaty sa nachádza lyžiarske stredisko Malá Lučivná, 16 km mesto Dolný Kubín a Aquaparkom a lyžiarskym strediskom Kubínska Hoľa, Terchová cca 12 km. Odporúčame na rekreáciu ako aj kombináciu bývania a podnikania. Nájdete na stránke realitymgm.sk pod ID: 6095, Call centrum tel.: 0910 86 11 86.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.