HYPOBONUS

EXKLUZÍVNE! Dizajnový 4-izbový rodinný dom, 2 kúpeľne, top lokalita, predaj, Žilina - Mojš, Cena: 299.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014843

Popis

Cena 299 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 96.4 m2
Výmera pozemkov 432 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Žilina
Obec Mojš
Časť Mojš

EXKLUZÍVNE Vám ponúkame na predaj  4-izbový rodinný dom typu bungalov v prevedení „novostavba - holodom“. Samostatne stojaci objekt, ktorého nadčasová finálna podoba vznikla pod rukami profesionálnej dizajnérky, má zastavanú plochu o výmere 124 m2 a úžitková plocha predstavuje 96,4 m2.
Moderný rodinný dom s čiastočne prestrešenou terasou a čistými architektonickými líniami sa nachádza na rovinatom pozemku o rozlohe 432 m2. Je vkusne vsadený medzi rodinné domy novo vystavanej časti obce Mojš, vzdialenej od centra krajského mesta Žilina len 6 km. Iba 4 minúty jazdy Vás delia od Chateau Gbeľany so službami ako pre kráľov, pár minút pešky je vzdialená priehrada, obľúbená destinácia športovcov a pokojnú atmosféru prostredia vidieka nájdete priamo pred dverami svojho domova.

DISPOZÍCIA
Jednotlivé izby majú dostatok prirodzeného svetla po celý deň, okná smerujú na všetky svetové strany, terasa je orientovaná na juhovýchod.
Vkusne i prakticky zvolená dispozícia domu, členená na dennú a odpočinkovú časť, zaručuje obyvateľom príjemný vzájomný spoločenský kontakt i vzácne súkromie. Bungalov tvoria nasledovné miestnosti:
- obývacia izba / 19,2 m2/ disponujúca dvomi veľkými francúzskymi oknami a výstupom na terasu;
- kuchyňa / 20 m2/ s priestorom pre kuchynský ostrov, odvetranú skriňovú špajzu a jedálenskú časť, je komunikačne prepojená s obývačkou;
- spálňa / 10,9 m2/ s prístupom do vlastnej kúpeľne a oddeleného šatníka;
- kúpeľňa / 3,5 m2/ s miestom pre toaletu, umývadlo a sprchovací kút, je prístupná zo šatníka spálne;
- šatník / 3,3 m2/ ako samostatná miestnosť so vstupom zo spálne;
- detská izba I / 12 m2/ alebo hosťovská izba či pracovňa;
- detská izba II / 11,8 m2/ alebo hosťovská izba či pracovňa;
- kúpeľňa / 4,3 m2/ s miestom pre toaletu, umývadlo a sprchovací kút;
- technická miestnosť / 2,8 m2/ s priestorom pre kotol a práčku, sušičku;
- komunikačná chodba / 3,5 m2/ spájajúca dennú a nočnú časť domu;
- vstupná chodba / 5,5 m2/ s miestom pre šatník a predsieňový nábytok.

STAVEBNÉ A TECHNICKÉ PARAMETRE
Rodinný dom je odovzdávaný v stave dokončenia „holodom“, jeho cena zahŕňa:
- geodetické, prípravné a výkopové práce pre stavbu domu;
- osadenie debniacich tvárnic, vloženie oceľovej konštrukcie, zalievanie tvárnic, vytvorenie základovej dosky a jej hydroizolácia;
- vymeranie komínu, následné vymurovanie;
- vloženie kanalizácie;
- vloženie vodovodnej rúry;
- vloženie prestupov pre elektrickú sieť;
- vymurovanie obvodových stien a priečok;
- vytvorenie okien a dverí;
- veniec zo systému Heluz;
- väzníková strecha opláštená plechom;
- striekaná izolácia stropu;
- podhľad interiéru;
- tepelná izolácia podlahy;
- zateplenie domu polystyrénom;
- podhľad exteriér;
- silikónová omietka;
- odkvapový systém /zinok/, rúra ako zvod pri dome /bez drenáže/;
- vybudovanie splaškovej vody;
- vodovodná prípojka a vodovodné rozvody pod cestou;
- hrubé vyrovnanie pozemku;
- cesta do stavu zhutneného makadamu, vrstvené frakcie;
- odvodnenie cesty štrkovým lôžkom;
- elektrické rozvody a bleskozvod;
- kotol Protherm bez zásobníka s priestorovým termostatom;
- podlahové kúrenie teplovodné;
- vápennocementová omietka;
- dvere, okná plastové s termoizolačným 3-sklom;
- vnútorné a vonkajšie parapetné dosky;
- interiérový náter biely 2x;
- dokumenty k stavbe – projekt, stavebné povolenie;
- dokumenty a revízie pre kolaudáciu.

EXTERIÉR
Nehnuteľnosť je súčasťou výstavby nových rodinných domov. Prístupová cesta je slepou ulicou, čo obyvateľom poskytne dostatok súkromia a minimálny pohyb vozidiel v najbližšom okolí.

LOKALITA
Obec Mojš pri Žiline svojim obyvateľom ponúka moderné a pohodlné bývanie v blízkosti Žiliny i prírodných krás, preto je právom jednou z najvyhľadávanejších lokalít.
K dispozícii je pestrá občianska vybavenosť, ktorá zahŕňa predajne potravín a iného tovaru, prevádzky so službami, materskú školu, kostol, gastro zariadenia, pravidelné spoje MHD a iné.
Na atraktivite nehnuteľnosti pridáva jej blízkosť k Vodnému dielu Žilina, to je obľúbeným miestom pre milovníkov rozmanitých outdoorových športov - bicyklovanie, beh, in-line korčuľovanie, k dispozícii sú dráhy pre skateboardistov a kolobežky.
Do pár minút jazdy autom sa nachádzajú významní zamestnávatelia regiónu, rovnako aj luxusný hotelový komplex Chateau Gbeľany, poskytujúci kvalitné reštauračné služby a výnimočné wellness zážitky.
Mesto Žilina je vzdialené približne 10 minút jazdy, prístup na rýchlostnú cestnú komunikáciu pre smery Bratislava – Košice – Čadca je do 5 minút.

Predávaný bungalov je vhodný pre záujemcu, ktorý si chce výhody nového bývania užívať v kruhu vlastnej rodiny alebo nehnuteľnosť prenajímať, a tým zvýšiť svoj vlastný životný štandard.

Stav nehnuteľnosti: dokončený holodom, možnosť kúpy ihneď.

Cena: 299.000,- €.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014843.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Mojš

Obec leží v Žilinskej kotline na náplavoch Váhu. Odlesnený povrch chotára na nízkej terase Váhu tvoria treťohorné usadeniny. Má hnedé lesné a nivné pôdy. Obec sa spomína v r. 1419 ako Vasarfalua, v r. 1438 už ako Mayusfawa. Patrila zemianskym rodinám Mojšovskovcov a Záborskovcov. Istý čas patrila panstvu Strečno. V r. 1598 mala obec 8 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, v r. 1787 pri prvom sčítaní ľudu 26 domov, 33 rodín a 189 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp., chovom dobytka, chodili na sezónne práce a pltníčili. V obci je klasicistická kúria zo začiatku 19. stor., vybudovaná na staršom základe a gotická kaplnka sv. Anny z r. 1923.


Mojš

Obec leží v Žilinskej kotline na náplavoch Váhu. Odlesnený povrch chotára na nízkej terase Váhu tvoria treťohorné usadeniny. Má hnedé lesné a nivné pôdy. Obec sa spomína v r. 1419 ako Vasarfalua, v r. 1438 už ako Mayusfawa. Patrila zemianskym rodinám Mojšovskovcov a Záborskovcov. Istý čas patrila panstvu Strečno. V r. 1598 mala obec 8 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, v r. 1787 pri prvom sčítaní ľudu 26 domov, 33 rodín a 189 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp., chovom dobytka, chodili na sezónne práce a pltníčili. V obci je klasicistická kúria zo začiatku 19. stor., vybudovaná na staršom základe a gotická kaplnka sv. Anny z r. 1923.


Okres Žilina

Má rozlohu 815,08 km², žije tu 155 989 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 191 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014).

Územie susedí na severe s okresmi Čadca a Kysucké Nové Mesto, na západe s okresmi Bytča, Považská Bystrica a Ilava, na juhu s okresom Prievidza a na východe s okresmi Martin a Dolný Kubín.

Prvé písomné zmienky o väčšine obcí okolia Žiliny sú z 13. a 14. storočia. Neskôr, počas valašskej a kopaničiarskej kolonizácie, boli osídlené obce pri horných tokoch riek a na úpätiach hôr Malej Fatry (Lysica, Dolná, Horná Tižina, Terchová).

Obyvateľstvo starého kultúrneho územia úrodnejšej časti okolia Žiliny sa zaoberalo poľnohospodárstvom, roľníci horských kopaničiarskych obcí boli viac zameraní na chov hospodárskych zvierat. Obrábali aj vysoko položené polia a využívali horské pasienky v odľahlom chotári, kde mali vybudované letné príbytky a maštale, tzv. bačoviská (cholvarky). Väčší význam mal salašnícky chov oviec s produkciou mliečnych výrobkov, mäsa, vlny a kožušiny. Úžitok prinášalo napokon aj výdatné hnojenie košarovanej pôdy. Salašnícky forma chovu oviec sa do súčasnosti zachovala vo viacerých obciach severozápadného Slovenska, v Terchovej a Belej pri Varíne nadobudla charakter družstevnej veľkovýroby.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.