HYPOBONUS

Exkluzívna 8-izbová rodinná vila, Bytča

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014836

Popis

Cena 599 990 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Plocha 582 m2
Výmera pozemkov 2254 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča
Časť Veľká Bytča

Ponúkame Vám exkluzívne na predaj priestranný 8-izbový rodinný dom v okresnom meste Bytča len na skok do Žiliny s pozemkom o výmere 2.254m2. 

Okdaz na videoobhliadku: youtube.com/watch?v=wvIfJpJEqy4

Interiér domu je navrhnutý do posledného detailu renomovanou českou architektkou. Zariadenie domu tvorí exkluzívny nábytok z Talianska a Španielska. Dvere aj nábytok z masívu, drevené podlahy, vinylové tapety, podlahy a obklady z talianskeho travertínu, vitráže, monolitický mramorový krb, pracovná doska z mramoru, kryštálové lustre, perzské koberce, značkové spotrebiče Siemens a ILVE, morské akvárium a ďalšie exkluzívne prvky vytvárajú nezabudnuteľný dojem. 

Dom kolaudovaný v roku 2002 je pripojený na všetky inžinierske siete (elektrina, plyn, voda, kanalizácia) a je vybavený kamerovým a zabezpečovacím systémom vrátane videovrátnika. Podlahové vykurovanie v kombinácii s radiátormi a krbom. Na pozemku nájdete murovaný altánok so záhradným krbom, kuchynskou linkou so žulovou pracovnou doskou a nerezovým drezom, záhradný domček, závlahový systém. Výborná orientácia na svetové strany zabezpečuje v dome aj na záhrade dostatok svetla. 

Dispozíciu domu tvorí jedno podzemné a dve nadzemné podlažia.

1.PP:  priestranný šatník, 3 samostatné skladovacie miestnosti, technická miestnosť, schodisko

1.NP: zádverie, vstupná hala s monolitickým krbom a schodiskom, pracovňa, jedáleň, obývacia izba s východom na balkón a vstupom do 75m2 zimnej záhrady, kuchyňa, samostatné WC, práčovňa, druhé schodisko na 2.NP

2.NP: 4 priestranné izby,  2 kúpeľne s WC, šatník, 2 chodby, 2 schodiská, terasa.

Lokalita:

Nehnuteľnosť sa nachádza v lokalite poskytujúcej kompletnú občiansku vybavenosť a mnoho ďalších benefitov. Poloha len 3km od napojenia na diaľnicu D1 a 20km od centra krajského mesta Žilina. 

Pre viac informácii a obhliadku ma neváhajte kontaktovať. 

Cena: 599.990. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014836. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

 

 

youtube


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.