HYPOBONUS

Jedinečná ponuka rodinného domu s veľkým pozemkom, Nesluša

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014808

Popis

Cena 349 990 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Plocha 240 m2
Výmera pozemkov 5087 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Nesluša

Ponúkame Vám exkluzívne na predaj rodinné sídlo s výnimočným pozemkom o výmere 5.087m2 v obci Nesluša. Nachádza sa v tichom a príjemnom prostredí ako posledný rodinný dom v blízkosti lesa.

Odkaz na videoobhliadku: youtube.com/watch?v=prYQZX3_DaI

Pozemok je komplet oplotený s parkovou úpravou. Príjemnú atmosféru navodzujú dve jazierka, ničím nerušené výhľady do okolia a súkromie na celom pozemku poskytujú okrasné aj úžitkové stromy a rastliny.

Rodinný dom s piatimi (5) nepriechodnými izbami a dostatkom úložného priestoru s celkovou úžitkovou plochou 240m2 bol kolaudovaný v roku 2002. Jedná sa o zateplený tehlový dom s betónovou strešnou krytinou. Na obklad bolo použité drevo, ktoré dotvára charakter domu  zasadený v prírode. V interiéri nájdete viacero prvkov z masívneho dreva. Na ohrev vody sa využívajú solárne panely čo znižuje prevádzkové náklady. 

Dispozíciu domu tvorí jedno podzemné a dve nadzemné podlažia.

1. PP: práčovňa, kuchyňa so špajzou, WC, dve odkladacie miestnosti, technická miestnosť a veľká garáž.

1.NP: kuchyňa, obývačka s výstupom na veľkú terasu, izba, kúpeľňa, WC, chodba, schodisko a vstupná veranda.

2.NP: 3 priestranné izby, kúpeľňa, WC, chodba, schodisko, balkón.

Lokalita:

Obec Nesluša na nachádza 14km od krajského mesta Žilina a susedí s okresným mestom Kysucké Nové Mesto. V obci sa nachádza kompletná občianska vybavenosť ako materská škola, základná škola, potraviny COOP Jednota, potraviny Koruna, pošta, reštaurácia, autobusové zastávky a mnoho iného. Ponúka množstvo turistických chodníkov a športové vyžitia. 

Mesačné náklady cca 150eur. Cena nehnuteľnosti: 349.990Eur.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014808. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

youtube


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.