HYPOBONUS

Predaj 3 izbový byt, Turčianske Teplice - Nábrežná ulica, Cena: 138000€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014803

Popis

Cena 138 000 €
Typ nehnuteľnosti Byty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 62 m2
Výmera pozemkov 175 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Turčianske Teplice
Obec Turčianske Teplice

Hľadáte ideálnu rovnováhu medzi pohodlím bytu a priestorom rodinného domu?

Potom je tento krásny byt s predzahradkou, terasou a parkovacími miestami pre vás to pravé! Užite si všetky výhody bývania v byte, ako napríklad nízke prevádzkové náklady a bezstarostnú údržbu, s bonusom extra priestoru v podobe predzáhradky a terasy, kde si môžete oddýchnuť a vychutnať si čas strávený vonku. A s parkovacími miestami priamo pred domom sa nemusíte trápiť s hľadaním miesta na zaparkovanie auta.

Tento byt ponúka:

  • Priestor: Priestranný interiér s dostatkom miesta pre celú rodinu
  • Súkromie: Vlastná predzáhradka a terasa, ideálne na relax a zábavu
  • Pohodlie: Všetky výhody bývania v byte, ako je nízka údržba a centrálna poloha
  • Parkovanie: Vlastné parkovacie miesta priamo pred domom
  • Kompromis: Ideálna voľba pre tých, ktorí hľadajú niečo medzi bytom a rodinným domom

BYT BUDE DOKONČENÝ V 8/2024, V tomto štádiu rekonštrukcie je možná ešte realizácia vlastných "klientských" zmien. 

Neváhajte a kontaktujte nás ešte dnes, aby ste sa dozvedeli viac o tomto výnimočnom byte!

 

Stav nehnuteľnosti - Neuvedené. Cena: 138000€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014803. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.