HYPOBONUS

EXKLUZÍVNE! Moderné kancelárie - od 11,5 m2, Kľače len 4km od Rajeckých Teplíc

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Navrhnite lepšiu cenu 9 €/m2/mesiac

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014785

Popis

Cena 9 €/m2/mesiac
Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Prenájom
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 93 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Žilina
Obec Kľače

Ponúkame Vám na prenájom štýlový pracovný priestor o celkovej výmere až 93 m2 s terasou v novo postavenej budove s vynikajúcou dopravnou dostupnosťou a bezproblémovým parkovaním. Budova je vyhotovená vo vysokom modernom štandarde a prešla kolaudáciou v roku 2023. Architektúru budovy zapadajúcu do okolitej prírody doplní v nasledujúcom roku fascinujúce drevené opláštenie.

Dispozícia:

 • Kancelária orientovaná na západ 35 m2 s pripojením na vodu a odpad vrátane vlastnej terasy 16 m2
 • Kancelária orientovaná na sever 35 m2
 • 2x kancelária orientovaná na východ 11,5 m2 vrátane spoločnej terasy 16 m2

Štandard budovy tvorí:

 • Parkovacie miesto
 • Recepcia
 • Kamerový a zabezpečovací systém
 • Kuchynka s vybavením
 • Sociálne zariadenie so sprchovým kútom
 • Sieťové LAN rozvody pre internet
 • Podlahové vykurovanie s reguláciou
 • Klimatizácia (sezóna 2024)

Služby v cene prenájmu:

 • Parkovanie
 • Upratovanie vrátane všetkých hygienických a spotrebných materiálov
 • Internetové pripojenie
 • Vykurovanie
 • Elektrina
 • Spotreba vody
 • Vývoz odpadu

Výhody:

 • Možnosť vybavenie nábytkom na mieru podľa želaní klienta
 • Moderné priestory
 • Všetky náklady v cene mesačného prenájmu

Cena:

 • Cena mesačného nájmu je bez DPH vrátane všetkých prevádzkových nákladov
 • Možnosť samostatného prenájmu jednotlivých kancelárií

Lokalita

Budova sa nachádza na rovinatom a slnečnom pozemku v nádhernej prírode obce Kľače vzdialenej len 5 minút jazdy autom z Rajca a Rajeckých Teplíc. Do krajského mesta Žilina je to len 20 minút. Obec Kľače poskytuje dobré autobusové aj vlakové spojenie.


Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014785. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Kľače

Obec leží v rajeckom výbežku Žilinskej kotliny na pravom brehu Rajčianky. Odlesnený pahorkatinný povrch chotára tvoria treťohorné uloženiny. Má hnedé lesné pôdy. Prvýkrát sa spomína v r. 1511. Patrila zemianskym rodinám Praznovských, Kľačanských, neskôr časť panstvu Lietava. V r. 1598 mala 8 domov, v r. 1720 3 daňovníkov, v r. 1826 16 domov a 205 obyvateľov. Zaoberali sa prevažne poľnohosp. V r. 2000 mala obec 371 obyvateľov, z toho 182 mužov a 189 žien. Časť obyvateľov pracuje v priemyselných podnikoch v Žiline a v Rajci. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Kľače

Obec leží v rajeckom výbežku Žilinskej kotliny na pravom brehu Rajčianky. Odlesnený pahorkatinný povrch chotára tvoria treťohorné uloženiny. Má hnedé lesné pôdy. Prvýkrát sa spomína v r. 1511. Patrila zemianskym rodinám Praznovských, Kľačanských, neskôr časť panstvu Lietava. V r. 1598 mala 8 domov, v r. 1720 3 daňovníkov, v r. 1826 16 domov a 205 obyvateľov. Zaoberali sa prevažne poľnohosp. V r. 2000 mala obec 371 obyvateľov, z toho 182 mužov a 189 žien. Časť obyvateľov pracuje v priemyselných podnikoch v Žiline a v Rajci. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Okres Žilina

Má rozlohu 815,08 km², žije tu 155 989 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 191 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014).

Územie susedí na severe s okresmi Čadca a Kysucké Nové Mesto, na západe s okresmi Bytča, Považská Bystrica a Ilava, na juhu s okresom Prievidza a na východe s okresmi Martin a Dolný Kubín.

Prvé písomné zmienky o väčšine obcí okolia Žiliny sú z 13. a 14. storočia. Neskôr, počas valašskej a kopaničiarskej kolonizácie, boli osídlené obce pri horných tokoch riek a na úpätiach hôr Malej Fatry (Lysica, Dolná, Horná Tižina, Terchová).

Obyvateľstvo starého kultúrneho územia úrodnejšej časti okolia Žiliny sa zaoberalo poľnohospodárstvom, roľníci horských kopaničiarskych obcí boli viac zameraní na chov hospodárskych zvierat. Obrábali aj vysoko položené polia a využívali horské pasienky v odľahlom chotári, kde mali vybudované letné príbytky a maštale, tzv. bačoviská (cholvarky). Väčší význam mal salašnícky chov oviec s produkciou mliečnych výrobkov, mäsa, vlny a kožušiny. Úžitok prinášalo napokon aj výdatné hnojenie košarovanej pôdy. Salašnícky forma chovu oviec sa do súčasnosti zachovala vo viacerých obciach severozápadného Slovenska, v Terchovej a Belej pri Varíne nadobudla charakter družstevnej veľkovýroby.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

 • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
 • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.