HYPOBONUS

EXKLUZÍVNE! Slnečný pozemok 393 m2, krásna lokalita, Makov, Cena: 28.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014762

Popis

Cena 28 000 €
Typ nehnuteľnosti Pozemky
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 393 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Makov

EXKLUZÍVNE Vám ponúkame na predaj slnečný jemne svahovitý oplotený pozemok s prakoviskom o rozlohe 393 m2 vo výnimočnej lokalite - obci Makov, ležiacej medzi dvomi nádhernými pohoriami.

ROZMERY: Strany pozemku nepravidelného tvaru majú dĺžky 42 m, 7 m, 8 m, 17 m, 32 m, tvoria rozlohu 393 m2.

VLASTNOSTI: Slnečný jemne svahovitý pozemok, s krásnymi výhľadmi do okolitej krajiny.  

TECHNICKÉ ÚDAJE: Oplotený pozemok disponuje parkovacou plochou pre dve osobné motorové vozidlá a prístupom k právne vyrovnanej, kvalitne prevedenej obecnej ceste. Elektrina sa nachádza neďaleko, prameň vody na pozemku, vybudované sú žumpa a studňa. Vhodné na výstavbu rekreačnej chaty.

LOKALITA
Obec Makov s množstvom prírodných krás na dosah a výbornou občianskou vybavenosťou má pre svojich obyvateľov k dispozícii základnú školu s materskou školou, ambulancie lekárov, kostol, predajne s potravinami, gastro prevádzky, detské ihriská, centrum sociálnych služieb, futbalový areál, lyžiarske stredisko, klzisko a iné. 
Lokalita s ponúkaným pozemkom je obklopená nádhernou prírodou pohorí Javorníky a Kysucké Beskydy, s množstvom príležitostí pre aktívne športovanie i turistiku. Obľúbené lyžiarske stredisko Ski Makov sa nachádza iba 2 km od obce, pre jeho návštevníkov sú k dispozícii štyri lyžiarske vleky, zábavný park pre deti, lyžiarska a snowboardová škola a škôlka. Turisticko – rekreačná lyžiarska bežecká trať vedie po hrebeňoch okolitých hôr. 

Mesto Žilina je vzdialené 11 km, Bytča 9 km, Čadca 25 km, štátna hranica s Českou republikou 5 km. Pre potreby obce premávajú aj pravidelné autobusové a vlakové spoje.       

Cena: 71,25 €/ m2, teda 28.000,- € za celý pozemok.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014762.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Okres Čadca je okres v Žilinskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 760,62 km², žije tu 89 952 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 118 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2019). Správne sídlo okresu je mesto Čadca.

Okres leží v severnej časti regiónu Kysuce. Na severe hraničí s Poľskom a na západe s Českom. Hlavným tokom je rieka Kysuca. Do okresu Čadca patrí 23 obcí, z toho tri so štatútom mesta (Čadca, Turzovka a Krásno nad Kysucou). Väčšina inštitúcii (úradov) a škôl okresu sídli v Čadci, no niektoré školy otvorili svoje pobočky aj v iných mestách. V obciach Skalité, Čierne, Svrčinovec a Oščadnica sa hovorí aj goralským alebo poľským nárečím.

Zdroj: wikipedia


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.