HYPOBONUS

EXKLUZÍVNE! Veľký 5-izbový rodinný dom, 2 kúpeľne, balkón a terasa, predaj, Veľké Rovné, Cena: 199.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014750

Popis

Cena 199 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 150 m2
Výmera pozemkov 331 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Veľké Rovné

EXKLUZÍVNE Vám ponúkame na predaj priestorný, vkusne zariadený 2-podlažný 5-izbový rodinný dom s 2 kúpeľňami, balkónom na poschodí, záhradnou terasou a podpivničením. Nehnuteľnosť s úžitkovou plochou 150 m2 je umiestnená na mierne svahovitom, na údržbu nenáročnom pozemku o výmere 331 m2, s dostatkom miesta pre pohodlné parkovanie, záhradné záhony, vonkajšie spoločenské posedenie i šantenie detí.
Ponúkaná nehnuteľnosť je samostatnou prevádzkovou jednotkou zaberajúcou väčšiu časť zatepleného dvojdomu s dvomi oddelenými vstupmi. Disponuje extra parkovacou plochou, vlastným vstupom do pivničných priestorov  i samostatnou záhradou.
Adresa objektu spadá do obce Veľké Rovné, lokality s bohatou históriou a prírodnými krásami na dosah. Od krajského mesta Žilina je vzdialená do 30 minút jazdy.   

DISPOZÍCIA
Jednotlivé izby sú príjemne presvetlené, vstup do domu je orientovaný zo severeu, záhrada s terasou smeruje na juh . Nehnuteľnosť pozostáva z nasledovných miestností:
VSTUPNÉ PODLAŽIE:
- zádverie / 2,5 m2/ s predsieňovým nábytkom, prístupom ku schodisku vedúcemu na prízemie a vstupom do pivničných priestorov.
PRÍZEMIE:
- obývacia izba / až 20,6 m2/ je komunikačne prepojená s kuchyňou a vybavená masívnou sedačkou, konferenčným stolíkom, skrinkou pod TV, veľkoplošným televízorom a krbom;
- kuchyňa s jedálňou / 14 m2/ je zariadená sedením pre 6 osôb, kuchynskou linkou v tvare písmena L vybavenou spotrebičmi, potravinovými a úložnými skriňami;
- spálňa / 15 m2/ s odpočinkovým aj pracovným zázemím, vybavená tiež šatníkovou skriňou a sedacou súpravou;
- kúpeľňa I / 4,2 m2/ s umývadlom, kúpeľňovou skrinkou, wc, sprchovacím kútom, vyhrievacím rebríkom;
- chodba / 7,1 m2/ spájajúca miestnosti prízemia, disponuje prístupom ku schodisku / 4,8 m2/ vedúcemu na poschodie.
Výstup na terasu so záhradným nábytkom a do záhrady je situovaný z obývacej izby.
POSCHODIE:
- detská izba I / 14,3 m2/ je zariadená posteľou, nočným stolíkom, študijným zázemím, šatníkovou skriňou a televízorom;
- detská izba II / 13,9 m2/ je vybavená dvomi posteľami, bielizníkom, študijným zázemím, šatníkovou skriňou;
- pracovňa / 10,1 m2/ s pracovným zázemím, úložnými skriňami a policami;
- kúpeľňa II / 6,4 m2/ s umývadlom, kúpeľňovou skrinkou, wc, rohovou vaňou a vyhrievacím rebríkom;
- šatník / 2,4 m2/ so vstavanou skriňou;
- chodba / 10,1 m2/ spájajúca miestnosti poschodia, s prístupom ku schodisku / 5,8 m2/ vedúcemu na prízemie.
Na praktický balkón / 3,4 m2/ s výhľadom do záhrady sa vychádza z detskej izby I. Schody / 2,9 m2/ do podkrovia sú prístupné z komunikačnej chodby.

VYBAVENIE A TECHNICKÉ PARAMETRE
Celý objekt, ktorého je ponúkaná nehnuteľnosť súčasťou, prešiel v priebehu posledných rokov niekoľkými rekonštrukciami, ktoré zahrnuli: položenie strešnej krytiny výrobcu Tondach, zateplenie domu, nová kuchynskú linka, rekonštrukcia kúpeľní, nový nábytok a iné.
Vykurovanie je teplovodné prostredníctvom radiátorov, pričom zdrojom tepla je plynový kotol, slúžiaci aj na ohrev úžitkovej vody. V obývacej izbe na prízemí sa nachádza funkčný krb.
Druh použitej podlahovej krytiny sa líši v závislosti od spôsobu a intenzity využitia jednotlivých miestností domu: drevené a laminátové veľkoplošné parkety, keramická dlažba, koberce.
V priestore kuchynskej linky v tvare písmena L sú nainštalované: elektrický sporák Electrolux s keramickou platňou a rúrou, odsávač pár, mikrovlnná rúra Whirlpool, chladnička s mrazničkou Electrolux, automatická práčka Electrolux.
Spotrebiče, zariadenie a nábytok, ak nebude s kupujúcim dohodnuté inak, v dome ostávajú a sú zahrnuté v predajnej cene.
Nehnuteľnosť disponuje dvomi pivničnými priestormi. Podpivničenie pod celou časťou domu okrem kuchyne je prístupné zo zádveria, do menšej pivnice sa vchádza z exteriéru.
Podkrovie domu sa tiahne po celej jeho dĺžke, je pochôdzne, prístupné z poschodia a slúži na uskladnenie sezónnych potrieb domácnosti.
Zámkovou dlažbou vyznačená plocha na parkovanie osobných motorových vozidiel sa nachádza na pozemku za bránou, ktorá je súčasťou oplotenia.  
V rámci nehnuteľnosti sú zavedené inžinierske siete: verejný vodovod, elektrika, plyn, obecná kanalizácia.

LOKALITA
Ponúkaná nehnuteľnosť je vsadená do čarovného prostredia obce Veľké Rovné, vzdialenej od okresného mesta Bytča necelých 10 km a krajského mesta Žilina menej ako 30 km. Občianska vybavenosť lokality zahŕňa: materská škola, základná škola, predajne sietí potravín a iného sortimentu, zdravotnícke zariadenie, kostol, prevádzky s rôznymi službami, obecná knižnica, záhradné centrum, čerpacia stanica a iné.
Do obce premávajú pravidelné spoje autobusovej dopravy, cestný privádzač na diaľnicu D1 pre smery Bratislava – Žilina - Košice je vzdialený 10 km.

Dostupnosť: podľa dohody.

Mesačné náklady: 150 € pri obývaní dvomi osobami.

Cena: 199.000,- €.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014750.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.