HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Slnečný rekreačný dom v Klokočove - 219.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014744

Popis

Cena 219 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Energetický certifikát B
Plocha 220 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Klokočov

Krásne miesto na oddych a rekreáciu

Popis:

Tento pôvabný rodinný dom v obci Klokočov, v pokojnej časti Riečky, ponúka ideálnu kombináciu pohodlia, priestoru a vidieckeho životného štýlu. Celý dom je podpivničený, má priestrannú spálňu na prízemí a veľké dve detské izby na poschodí.

Hlavné rysy:

Slnečný pozemok: Tento dom stojí na slnečnom pozemku, čo znamená, že budete mať veľa denného svetla a priestoru pre záhradnú relaxáciu obklopený lesnou scenériou.

Funkčné prízemie: So všetkými obytnými priestormi na prízemí, zahŕňajúce priestrannú spálňu, kuchyňu, kúpelňu obývaciu uzbu

Priestranné izby: Izby na poschodí sú priestranné a ideálne pre veľkú skupinu ubytovaných

Podkrovie: má svoju vlastnú nedokončenú kúpeľňu. 

Nebytové priestory : celé podpivničenie je prístupné z terénu od ulice a preto je tu  situovaná garáž z ktorej sa dostanete do obytného prízemia po schodisku "suchou nohou ".  Je tu tiež kotolňa, sklad pevného paliva a práčovňa. 

Pokojná lokalita:

Obec Klokočov a najmä časť Riečky sú známe pre pokojný a priateľský životný štýl, čo robí tento dom perfektným miestom pre rodinnú dovolenku. V tejto obľúbenej chalupárskej lokalite je táto nehnuteľnosť predurčená pre únik od ruchu mesta, zabudnúť tu na pracovne povinnosti a načerpať novú energiu počas vašich víkendových a prázdninových výletov. 

Technológie a konštrukcie :

Dom je postavený pórobetónovou tvárnicou Ytong Lambda+ , Strop pivnice z predpätých betónových panelov, podlaha je izolovaná 50mm z EPS a zo strany pivnice je izolovaný strop 40mm. DT tvárnice pivnice sú izolované 50 XPS. Podkrovie 300mm minerálnej vaty, strešná krytina Rannila pozink. Dom je vykurovaný kotlom na pevné palivo, sekundárne elektro-kotlom a v obývacej izbe dotvára atmosféru krb. 

Tento dom má všetko, čo potrebujete pre pohodlný rodinný život aj rekreáciu. Či už ste začínajúca rodina alebo hľadáte pokojné miesto na odpočinok, tento dom vám to všetko poskytne.

Stav nehnuteľnosti - Novostavba. Cena: 219000€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014744. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

 Okres Čadca je okres v Žilinskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 760,62 km², žije tu 89 952 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 118 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2019). Správne sídlo okresu je mesto Čadca.

Okres leží v severnej časti regiónu Kysuce. Na severe hraničí s Poľskom a na západe s Českom. Hlavným tokom je rieka Kysuca. Do okresu Čadca patrí 23 obcí, z toho tri so štatútom mesta (Čadca, Turzovka a Krásno nad Kysucou). Väčšina inštitúcii (úradov) a škôl okresu sídli v Čadci, no niektoré školy otvorili svoje pobočky aj v iných mestách. V obciach Skalité, Čierne, Svrčinovec a Oščadnica sa hovorí aj goralským alebo poľským nárečím.

Zdroj: wikipedia


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.