HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Na predaj novostavba chaty v centre obce Zázrivá, Cena: 129.990€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014736

Popis

Cena 129 990 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 68 m2
Výmera pozemkov 359 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Dolný Kubín
Obec Zázrivá
Časť Stred

Ponúkame Vám na predaj novostavbu rekreačnej chaty v centre obce Zázrivá, s pozemkom o výmere 359m2. Chata bola kolaudovaná v 5/2023 a je postavená z pieskovaného a moreného dreva s úžitkovou plochou o výmere 68m2. Strešná krytina plechový šindeľ, drevené okná. Napojená je na elektrinu, vodu, kanalizáciu. Nádherné hory za oknami, okúzľujúca príroda na prahu dverí, výroba obľúbených zázrivských korbáčikov za rohom, krásy národného parku Malá Fatra a lyžiarske strediská len pár minút jazdy.  

DISPOZÍCIA                                                                                                                                                                                               

Obývacia miestnosť s jedálenskou časťou a schodiskom do podkrovia, kuchyňa, kúpeľňa s WC. V podkroví sú dve miestnosti.

LOKALITA
Centrum obce Zázrivá svojim obyvateľom zabezpečuje kompletnú občiansku vybavenosť: predajne s potravinami a iným sortimentom, prevádzky so službami, základná a materská škola, kostol, zdravotnícke ambulancie, domov sociálnych služieb a iné. Zastávka autobusu sa nachádza neďaleko. Výborné podmienky pre športové a wellness aktivity ponúkajú blízke hotelové rezorty.

Stav nehnuteľnosti - Novostavba. Cena: 129.900€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014736. Call centrum tel: 0910 86 11 86.
Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.