HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Exkluzívna 4-izbová rodinná vila, súkromie a výhľady, predaj, Hôrky pri Žiline, Cena: 690.000€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014608

Popis

Cena 690 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 207 m2
Výmera pozemkov 461 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Žilina
Obec Hôrky
Časť Žilina

Ponúkame Vám na predaj luxusnú 4-izbovú vilu v prevedení holodom. Tento skvost modernej architektúry v sebe spája rozľahlý priestor, mnoho prirodzeného svetla a nadčasovú estetiku bývania. 
Samostatne stojaci 2-podlažný objekt s úžitkovou plochou207 m2 je premyslene vsadený do čiastočne svahovitého pozemku o rozlohe 461 m2, čo obyvateľom domu zabezpečuje vzácne súkromie a pokoj pre zaslúžené relaxovanie, grilovanie na terase či šantenie detí v záhrade.
Súčasťou nehnuteľnosti je priestorná terasa s výstupom zo spoločenskej časti vily a veľká garáž pre dve motorové vozidlá so vstupom do domu „suchou nohou“. Extra parkovacie miesta sú k dispozícii priamo pred nehnuteľnosťou.  
Okolie domu tvorí vizuálne príjemná, novo vystavaná časť obce Hôrky, vzdialená od centra Žiliny len 7 km. Ak sa rozhodujete medzi lokalitou v blízkosti prírody a výbornou dostupnosťou k vymoženostiam krajského mesta, v tomto prípade máte oboje!

DISPOZÍCIA
Ideálne zvolená orientácia vily, veľké presklené plochy okien a vysoké stropy zabezpečujú optimálne presvetlenie a preslnenie domu. Vila pozostáva z miestností:
PRÍZEMIE s výstupom na terasu a do záhrady:
▪ veľká, presvetlená obývacia izba / až 33 m2/ disponujúca sofistikovaným prepojením s kuchyňou a výstupom na terasu;
▪ priestranná kuchyňa s jedálňou / až 34,5 m2/ a výstupom do záhrady;
kúpeľňa / 5 m2/ s priestorom pre umývadlo, toaletu, sprchovací kút a práčku so sušičkou;
špajza alebo komora / 3,5 m2/;
komunikačná chodba / 2,5 m2/;
▪ originálne schodisko vedúce na poschodie.
Výstup na veľkú, čiastočne prestrešenú terasu je z obývacej izby, záhrada s orientáciou na východ až juh je prístupná aj z kuchyne.
POSCHODIE so vstupom do domu z príjazdovej cesty:
spálňa / 23,5 m2/ s výhľadmi na dve svetové strany;
detská izba / 12,5 m2/ alebo hosťovská izba;
pracovňa / 13 m2/ alebo hosťovská izba;
kúpeľňa / 9,5 m2/ s miestom pre dve umývadlá, vaňu, sprchovací kút a toaletu;
komunikačná chodba / 6,5 m2/ spájajúca obytné miestnosti, kúpeľňu a schodisko vedúce na spodné podlažie.
Veľká garáž / 40 m2/ je prístupná z príjazdovej cesty i priamo z domu.

TECHNICKÉ A STAVEBNÉ PARAMETRE
Rodinný vilový dom bude odovzdávaný v stave dokončenia „holodom“, čo okrem iného zahŕňa: profesionálne vymurovaná hrubá stavba z tehál, stabilitu zabezpečujúce monolitické oporné steny, zateplenie fasády objektu, exteriérové a interiérové omietky, prvotriedne veľkoformátové hliníkové okná – výška okien v dennej časti až 2,98 m, v nočnej časti dosahujú výšku 2,6 m – do interiéru efektne vpúšťajú prirodzené svetlo, predpríprava pre elektrické žalúzie a tepelné čerpadlo, vonkajšie osvetlenie, garážová brána na diaľkové ovládanie, fasádne profily, kvalitný trávnik, plnohodnotné oplotenie, kamerový systém a iné.   
Účinné a ekologické vykurovanie objektu bude zabezpečené kombináciou podlahového vykurovania a plynového kotla. Nehnuteľnosť bude tiež vybavená predprípravou pre fotovoltické panely, ktoré zvýšia energetickú nezávislosť vašej domácnosti, a zároveň znížia náklady na spotrebované energie.
Nadštandardná výška stropov berie dych. V dennej časti dosahuje výšku 3,3 m, v nočnej časti je výška stropu až 2,9 m.
Tvar, rozloha a kvalita pôdy pozemku sú vhodné pre vybudovanie bazéna, čím máte možnosť preniesť si dovolenkovú pohodu priamo do vlastnej záhrady.
Inžinierske siete: obecný vodovod, elektrina, plyn, obecná kanalizácia.

LOKALITA
Ponúkaná nehnuteľnosť veľkorysá na priestor, luxus a komfort sa nachádza v obci Hôrky pri Žiline, vzdialenej od historického centra krajského mesta približne 8 minút jazdy. Lokalita je na dosah čarovnej prírody, cyklistických trás a chodníčkov vhodných na prechádzky či beh. Úchvatné výhľady z vily  sa opierajú o okolité hory a lúky i majestátny Lietavský hrad.
Obec svojim občanom ponúka pestrú občiansku vybavenosť: materská škola, základná škola, kostol, predajňa obchodného reťazca s potravinami a rozličným tovarom, prevádzky so službami, gastro zariadenia, detské ihriská, futbalový areál, knižnica, spoločenské organizácie a iné. 
Prístup na rýchlostnú cestnú komunikáciu pre smery Bratislava – Košice – Čadca je do 5 minút.

Stav nehnuteľnosti: holodom, možnosť kúpy ihneď.

Cena: 690.000,- €.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014608.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Hôrky

Ležia v západnej časti Žilinskej kotliny v doline Hôrčanského potoka. Chotár charakterizujú široké močaristé úvaliny a ploché chrbty. Má hnedé lesné pôdy. Hájik je len na východnom okraji chotára. V chotári obce bolo odkryté sídlisko lužickej kultúry z mladšej doby bronzovej a slovanské pohrebisko z doby veľkomoravskej. Obec sa prvýkrát spomína v r. 1393. Patrila panstvu Lietava, časť zemianskym rodinám (Horváth z Hôrok). V r. 1598 bolo v obci 6 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, z toho 8 želiarov, v r. 1828 mala obec 11 domov a 243 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp. a obchodovali s drevom. Časť obyvateľov odchádza za prácou do Žiliny. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Hôrky

Ležia v západnej časti Žilinskej kotliny v doline Hôrčanského potoka. Chotár charakterizujú široké močaristé úvaliny a ploché chrbty. Má hnedé lesné pôdy. Hájik je len na východnom okraji chotára. V chotári obce bolo odkryté sídlisko lužickej kultúry z mladšej doby bronzovej a slovanské pohrebisko z doby veľkomoravskej. Obec sa prvýkrát spomína v r. 1393. Patrila panstvu Lietava, časť zemianskym rodinám (Horváth z Hôrok). V r. 1598 bolo v obci 6 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, z toho 8 želiarov, v r. 1828 mala obec 11 domov a 243 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp. a obchodovali s drevom. Časť obyvateľov odchádza za prácou do Žiliny. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Okres Žilina

Má rozlohu 815,08 km², žije tu 155 989 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 191 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014).

Územie susedí na severe s okresmi Čadca a Kysucké Nové Mesto, na západe s okresmi Bytča, Považská Bystrica a Ilava, na juhu s okresom Prievidza a na východe s okresmi Martin a Dolný Kubín.

Prvé písomné zmienky o väčšine obcí okolia Žiliny sú z 13. a 14. storočia. Neskôr, počas valašskej a kopaničiarskej kolonizácie, boli osídlené obce pri horných tokoch riek a na úpätiach hôr Malej Fatry (Lysica, Dolná, Horná Tižina, Terchová).

Obyvateľstvo starého kultúrneho územia úrodnejšej časti okolia Žiliny sa zaoberalo poľnohospodárstvom, roľníci horských kopaničiarskych obcí boli viac zameraní na chov hospodárskych zvierat. Obrábali aj vysoko položené polia a využívali horské pasienky v odľahlom chotári, kde mali vybudované letné príbytky a maštale, tzv. bačoviská (cholvarky). Väčší význam mal salašnícky chov oviec s produkciou mliečnych výrobkov, mäsa, vlny a kožušiny. Úžitok prinášalo napokon aj výdatné hnojenie košarovanej pôdy. Salašnícky forma chovu oviec sa do súčasnosti zachovala vo viacerých obciach severozápadného Slovenska, v Terchovej a Belej pri Varíne nadobudla charakter družstevnej veľkovýroby.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.