HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Predaj rodinný dom, Turčianske Teplice - 185.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014175

Popis

Cena 185 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia
Plocha 309 m2
Výmera pozemkov 550 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Turčianske Teplice
Obec Turčianske Teplice

Ponúkame na predaj veľký rodinný dom o podlahovej ploche 309m2 v kúpeľnom meste Turčianske Teplice

Lokalita: 

Dom sa nachádza na tichej bočnej ulici mimo frekventovanú dopravu , obklopený zeleňou a dobrou pešou dostupnosťou k občianskej vybavenosti. 

 • 500m kúpeľný park, pešia zóna.
 • 300m pekáreň.
 • 400m Základná škola s Materskou škôlkou.
 • 900m Tesco
 • 700m Billa

Dispozícia:

 • 309 m2
 • 8 izieb
 • dvojgeneračné bývanie
 • 2 kúpeľňe
 • podpivničený
 • garáž

Vstup do domu na zvýšené prízemie vedie cez exteriérové schodisko , ktoré je kryté balkónom na druhom poschodí. Vstup a zádverie je oddelené od veľkej priestrannej chodby dvojitými presklenými dverami, rovnako ako vstup na centrálne schodisko, ktoré vedie do suterénu a na druhé poschodie. Z chodby na prízemí sa vstupuje do spálne, obývačky, kuchyne, jedálne a kúpeľňe. Žiadna z izieb nie je priechodná. Na 2. poschodí sú 4 izby a kúpelňa. Celý dom má potenciál stať sa dvojgeneračným bývaním dokonca s možnosťou vyriešenia vstupu na poschodie samostatne zo zadnej časti dvora. Zo zadnej časti zo záhrady je vytvorený vjazd do garáže a nachádza sa tu kotolňa s dvomi zdrojmi energie , jeden na plyn a druhý s novým kotlom na splynovač dreva. Ďalej je pivniciach práčovňa a sklady. 

Technický stav:

Dom je suchý bez náznakov plesní a vlhkosti, veľmi dobre udržiavaný , čistý . Priebežne rekonštruovaný podľa potrieb, vymenené okná za plastové, doplnený zdroj tepla na duálne vykurovanie , ktoré je centrálne s rozvodom do radiátorov.  Dom je pripojený na všetky IS vrátane verejnej kanalizácie. Strecha udržiavaná a nezateká. Dom je nezateplený a na túto investíciu vám ponúkame spracovanie žiadosti o dotáciu z plánu obnovy až do výšky 19.000 Eur. 

Záhrada je udržiavaná s vyrastenými stromami, ktoré vytvárajú príjemný tieň k relaxovaniu pod nimi a diskrétnu zónu od susedných rodinných domov. 

Ďalšie fotografie, poloha a LV na vyžiadanie mailom.

Stav nehnuteľnosti - Čiastočná rekonštrukcia. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014175. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

 • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
 • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.