HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

EXKLUZÍVNE! Nadštandardný 5 izbový rodinný dom, Rudinská

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014155

Popis

Cena 279 990 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 245.8 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Rudinská
Časť Rudinská

Ponúkame Vám nadštandardné bývanie pre rodiny, ktoré chcú žiť v blízkosti prírody na pomedzí Vysokých a Nízkych Javorníkov.

Tento nadčasový 5 - izbový rodinný dom s vlastnou garážou sa nachádza v malebnej obci Rudinská. Stavba je projektová ako dvojpodlažný dom pričom poskytuje celkovú úžitkovú výmeru až 246,00 m2. K domu prislúchajú dve garážové parkovacie miesta, ktoré sú prístupné z technickej časti domu. Orientácia stavby je východ a západ. Priľahlý členitý pozemok o celkovej výmere 1182 m2 disponuje dostatkom miesta pre relax a zábavu. Prístup k domu je z hlavnej obecnej cesty v tesnej blízkosti ku kompletnej občianskej vybavenosti.

Dom sa predáva v štádiu pred dokončením vrátane kuchynskej linky na mieru so vstavanými značkovými spotrebičmi. Napojenie IS je voda, elektrina a internet s prípravou na klimatizáciu, tepelné čerpadlo a možnosťou zriadenia žumpy. Podľa želaní budúceho vlastníka bude dom dokončený zhotoviteľom.

 

Dispozícia

Prízemie 122 m2

Predsieň hlavného vchodu

Kúpeľňa s toaletou

Hosťovská izba alebo pracovňa

Práčovňa

Kotolňa

Sklad

Garáž pre dve nadrozmerné vozidlá vrátane pracovnej dielne

 

Podlažie 124 m2

Zádverie pre zadný vstup

Samostatná toaleta

Kúpeľňa s vaňou a sprchovým kútom

Dve detské izby

Spálňa s vlastnou kúpeľňou a toaletou

Obývacia izba s kuchyňou a jedálenskou časťou

 

Výhody

Nízkoenergetický štandard 

Novostavba s kvalitných materiálov

Veľkorysá úžitková plocha

Možnosť dokončenia podľa želaní na kľúč

 

Lokalita

Nehnuteľnosť sa nachádza v obľúbenej lokalite na v údolí Rudinského potoka,  neďaleko krajského mesta Žilina a okresného mesta Kysucké Nové Mesto, poskytujúcej výbornú občiansku vybavenosť a mnoho ďalších benefitov. Okolitá krajina poskytuje veľa možností príjemne stráveného voľného času v prírode.

 

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014155. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

 Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.