HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

EXKLUZÍVNE! Prekrásna 4-izbová chata, veľký pozemok, čarovné prostredie, predaj, Zázrivá na Orave, Cena: 376.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014104

Popis

Cena 376 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Plocha 154 m2
Výmera pozemkov 2674 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Dolný Kubín
Obec Zázrivá
Časť Dolina

EXKLUZÍVNE Vám ponúkame na predaj kvalitne vybavenú, vkusne zariadenú 4-izbovú chatu so zastrešenou terasou a technickou prístavbou, vhodnú aj na celoročné bývanie. Nádherné hory za oknami, okúzľujúca príroda na prahu dverí, výroba obľúbených zázrivských korbáčikov za rohom, krásy národného parku Malá Fatra a lyžiarske strediská len pár minút jazdy.  
Samotná chata je 3-podlažným objektom, pričom čerstvo kompletne zrekonštruované a zobytnené sú vrchné dve poschodia s úžitkovou plochou 104 m2 a samostatným vstupom. Z rovnakej strany je situovaná priestranná zastrešená terasa s plochou až 24 m2. Najnižšie podlažie ponúka rozmanité možnosti budúceho využitia, ako wellness zóna, extra spoločenský priestor alebo kombinácia viacerých nápadov, pričom jeho plocha je ďalších 50 m2.
K chate prislúcha s ňou pravý uhol tvoriaca veľká hospodárska budova s výmerou 88 m2, je vhodná na úschovu pracovných zariadení či sezónnych predmetov.
Objekty sú umiestené na svahovitom pozemku o výnimočnej rozlohe 2.674 m2, ktorého súčasťou je plocha s možnosťou parkovania viacerých motorových vozidiel. Vjazd pre autá je kompletne obnovený, bránka pre peších v turistických topánkach alebo s košíkom na huby je umiestnená na opačnej strane pozemku, vedie na priestornú stráň ohraničenú lesom.
Idylicky pôsobiaca nehnuteľnosť je pohodlne dostupná po udržiavanej obecnej ceste, zároveň vďaka svojej polohe takmer na konci slepej ulice poskytuje dostatok vzácneho súkromia.
S ročnými obdobiami sa meniacu malebnú tvár regiónu Orava i končiare Malej Fatry možno obdivovať priamo z okien a pozemku chaty, pri ktorom klokoce horský potôčik. Prírodné krásy Vrátnej doliny, za ktorými cestujú ľudia z blízka i z ďaleka, sa rozprestierajú necelých 15 km od chaty, lyžiarske strediská sú dostupné od 7 do 25 minút.

DISPOZÍCIA
Obytné miestnosti chaty sú príjemne presvetlené, okná smerujú na všetky svetové strany, vstup do obytnej časti a terasa sú zo severovýchodu.
PRÍZEMIE obytnej časti tvoria:
- priestorné spoločenské srdce chaty / 23,4 m2/ s niekoľkými možnosťami sedenia a kachľami, kuchyňou vybavenou kuchynskou linkou zhotovenou na mieru a jedálenskou časťou;
- moderná kúpeľňa / 5,6 m2/ s umývadlom, toaletou, sprchovacím kútom, vyhrievacím rebríkom a oknom;
- útulná spálňa / 10 m2/ vybavená manželskou posteľou, nočnými stolíkmi a úložnými skriňami;
- relaxačná miestnosť / 5,6 m2/ venovaná výhľadom, čítaniu a vlastným myšlienkam;
- veľká vstupná chodba / 13,6 m2/ s predsieňovou zostavou, vstavanou šatníkovou skriňou a prístupom ku schodisku vedúcemu na poschodie.
PODKROVIE obytnej časti sa skladá z:
- samostatná izba I / 28,2 m2/ vybavená kvalitnými matracmi, s možnosťou ich univerzálneho využitia podľa počtu a zloženia osôb v chate;
- samostatná izba II / 13,3 m2/ s kvalitnými matracmi a spálňovým nábytkom;
- komunikačná chodba / 3,7 m2/ s priestorom pre detský kútik, posedenie, knižnicu a prístupom ku schodisku na prízemie.
Vydláždená zastrešená terasa / 24 m2/ je umiestnená pred hlavným vchodom chaty a svojou polohou aj estetickým nábytkom láka k odpočinku v príjemnom chládku, posedeniu v kruhu blízkych i spoločenským stretnutiam s priateľmi.

VYBAVENIE A TECHNICKÉ PARAMETRE
V ponúkanej nehnuteľnosti zanechali pôsobivé odtlačky historické udalosti, prvotriedna rekonštrukcia vykonaná v rokoch 2022 – 2023 aj citlivé vnímanie dizajnu interiéru i exteriéru jej majiteľmi. Chata dýcha čarovnými naturálnymi prvkami, a zároveň Vám vďaka moderným technológiámkvalitnému vybaveniu poskytne pohodlne strávený čas v objatí prírody.
V rámci kompletnej rekonštrukcie obytnej časti chaty došlo k položeniu vysoko trvácnej plechovej strešnej krytiny Jánošík inšpirovanej tradičným vzhľadom šindľa, zabezpečeniu odvodu dažďovej vody z odkvapového systému, zrekonštruovaniu obvodových i deliacich stien, podláh a stropov s ohľadom na zachovanie pôvodných drevených trámov, zväčšeniu okenných otvorov a osadeniu plastových okien s izolačným trojsklom, montáži vstupných dverí, inštalácii interiérových dverí s farebne ladiacimi zárubňami, položeniu dlažby a laminátovej podlahy s ladiacim dreveným dekorom, kompletne novému vybaveniu kúpeľne sanitou a obkladom až po strop, zhotoveniu dreveného schodiska a kuchynskej linky na mieru, inštalácii kachlí, obkladom vybraných stien dekoračným kameňom a inému.  
Kuchynská linka je zhotovená na mieru a nadštandardne vybavená spotrebičmi: indukčná varná doska Whirlpool, digestor Franke, mikrovlnná rúra Silver Crest, drez s pákovou batériou, chladnička a mraznička Whirlpool s technológiou šiesteho zmyslu, umývačka riadu Bosch. V spoločenskej miestnosti je k dispozícii veľkoplošný televízor Samsung a kvalitné kachle, v podkrovnej časti je pripravených 12 hodnotných matracov od výrobcu Dormeo.
Hlavným zdroj vykurovania je podlahové vykurovanie na prízemí obytnej časti, doplnkovou formou kúrenia sú kachle v spoločenskej miestnosti. Pre prípravu TÚV slúži zásobníkový ohrievač umiestnený v kúpeľni.
Bezpečnostné vybavenie nehnuteľnosti predstavujú aktívne aj pasívne zabezpečovacie prvky.
Hrubé steny najnižšieho podlažia chaty sú z kameňa, celý priestor s príjemnou teplotou aj počas letných mesiacov je pripravený na realizáciu rozmanitých možností na jeho využitie.
Inžinierske siete: elektrika, obecná voda, žumpa. K dispozícii je internetové pripojenie.

EXTERIÉR
Priestranný oplotený pozemok so svahovitým terénom s príjemnou vzdialenosťou od susedných nehnuteľností poskytuje dostatok priestoru pre pokojný pobyt v horskom prostredí, no i pre uskutočnenie obchodných nápadov podnikavých osôb.

LOKALITA
Centrum obce Zázrivá, ktorá je vstupnou bránou na ceste k nehnuteľnosti, sa od chaty nachádza 5 minút jazdy. Svojim obyvateľom zabezpečuje kompletnú občiansku vybavenosť: predajne s potravinami a iným sortimentom, prevádzky so službami, základná a materská škola, kostol, zdravotnícke ambulancie, domov sociálnych služieb a iné. Zastávka autobusu sa nachádza neďaleko. Výborné podmienky pre športové a wellness aktivity ponúkajú blízke hotelové rezorty.
Z takmer nekonečného zoznamu významných miest a turisticky atraktívnych destinácií v okolí vyberáme:
- Národný park Malá Fatra: 7 km
- Lyžiarske stredisko Zázrivá – Veľká Havrania: 5 km
- Salaš Syrex Zázrivá: 6 km
- Jánošíkove diery: 7 km
- Obec Terchová: 8 km
- Aquapark Terchovec a lanový park: 9 km
- Vrátna dolina: 12 km
- Lyžiarske stredisko Ski Vrátna: 14 km
- Aquapark AquaRelax Dolný Kubín: 20 km
- Oravský hrad: 29 km
- Žilina: 36 km
- Oravská priehrada: 53 km.

Stav nehnuteľnosti: obytná časť stavby z roku 1943 prešla kompletnou rekonštrukciou v rokoch 2022 - 2023.

Cena: 376.000,- €.
Chata je na liste vlastníctva evidovaná ako dom, čo je výhodné pre prípadné financovanie kúpy prostredníctvom bankového úveru.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA014104.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.