HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Veľký 3-izbový byt blízko centra, 84 m2, Bytča

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA014033

Popis

Cena 159 000 €
Typ nehnuteľnosti Byty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia
Plocha 84 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča
Časť Veľká Bytča

Exkluzívnom zastúpení Vám ponúkame na predaj priestranný 3-izbovy byt o výmere 84 m2 ktorý sa nachádza iba kúsok od centra Bytče. Bytový dom je zrekonštruovaný, zateplený, s novým výťahom, vchodovými dverami, schránkami, stúpačkami a balkónmi. Byt má veľkorysú výmeru 84 m2, vďaka čomu sú izby  priestranné a celý byt vzdušný a svetlý.  Byt ma murované jadro, plastové okná, vymenené stúpačky, v chodbe a v kuchyni je keramická dlažba, v izbách sú plávajúce podlahy.

Dispozičné riešenie:

Chodba so vstavanou skriňou na kabáty a topánky, obývačka so vstupom aj z kuchyne a chodby, kuchyňa, detská izba, spálňa s výstupom na priestranný balkón 6 m2, samotné WC, kúpeľňa s vaňou. Pivnica je na poschodí a kočikáreň na prízemí.

Poloha:

Nachádza sa vo vyhľadávanej časti Bytče kvôli výbornej polohe a dostupnosti pešou chôdzou do centra mesta a tiež plnej občianskej vybavenosti (materská škola, základná škola, potraviny, reštaurácie, pekáreň, mestský úrad, lekáreň, pošta, zdravotné stredisko a pod.) Okolie bytovky je upravené s ihriskom pre deti a zelenou. Bezproblémové parkovanie vďaka parkovisku pred bytovkou a aj parkovacími miestami popri ceste.

 Byt je ideálny pre rodiny s deťmi, alebo pre tých čo plánujú rodinu, nakoľko ocenia priestrannosť bytu a jeho polohu odkiaľ je len na skok všade kam potrebujú. Cena: 159.000 €.  Nájdete na realitymgm.sk pod ID:14033 na tel. č.: 0910 86 11 86

 

 

 Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.