HYPOBONUS

Prenájom - Priemyselný pozemok pre vaše podnikanie v Bytči 3.300 m2

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Navrhnite lepšiu cenu 3 000 €/mesiac

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA013927

Popis

Cena 3 000 €/mesiac
Typ nehnuteľnosti Pozemky
Inzertná kategória Prenájom
Stav nehnuteľnosti Vo výstavbe
Plocha 3300 m2
Výmera pozemkov 3300 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča
Časť Veľká Bytča

Ponúkame Vám na prenájom pozemok v priemyselnom areáli v Bytči. Pozemok je rovinatý a má výmeru cca 3.300 m2, vedie k nemu asfaltová cesta cez areál až po hlavnú cestu. Na pozemku sa nachádza aj murovaná stavba o výmere 97 m2, z ktorej by v prípade potreby mohla byť administratíva, šatne, toalety a pod.

Využitie:

Pozemok je možné využiť na rôzny účel, podľa typu vášho podnikania, či už na uskladnenie materiálu, strojov, dodávok alebo aj na výstavbu vlastnej montovanej haly, skladu, prístrešku a pod.  Nakoľko sa nachádza priamo v uzavretom a priemyselnom areáli je možné ho využiť naozaj na čokoľvek a bez obmedzení. Časť pozemku je už spevnená a zvyšná časť by sa upravila podľa požiadaviek klienta.

Poloha:

Bytča ma dobrú a strategickú polohu nakoľko sa nachádza iba cca 15 km od krajského mesta Žilina. Má lepšie napojenie na diaľnicu D1, vďaka čomu je bezproblémový kamiónový import/export a v prípade, že vaše podnikanie si vyžaduje strategické miesto je to ideálna voľba (oproti už preplnenej a drahšej Žiline).  

Areál je uzavretý, má el. bránu na otvárenie aj prostredníctvom GSM, stražený kamerovým systémom, má vlastnú trafo stanicu s veľkou kapacitou, ktorá poskytne aj vyššie nároky potrebné pre prípadne stroje a zariadenia. V areáli je možnosť prenájmu aj dalšieho väčšieho pozemku alebo aj administratívnej budovy. Viac informácií a dostupnosť ponuky na požiadanie.

Cena: 3.000 €/mes. bez DPH. V prípade dlhodobého nájmu možnosť dohody. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID: ZA13927. Bližšie otázky Vám radi zodpovieme na Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.