HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Veľkorysý 3+1 -izbový byt s loggiou - Bytča

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA013777

Popis

Cena 136 490 €
Typ nehnuteľnosti Byty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia
Plocha 72.99 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča

Ponúkame Vám 3-izbový byt po čiastočnej rekonštrukcii s celkovou úžitkovou plochou 72,99 m2 a prislúchajúcou pivnicou o výmere 2 m2.

Byt je príjemne presvetlený s veľkoryso riešenou dispozíciou a dostatočným úložným priestorom. Nachádza sa na 3. podlaží zo 7. poschodí zatepleného bytového domu. Byt prešiel postupnou rekonštrukciou väčšieho rozsahu, ktorá zahŕňala plávajúce podlahy, plastové okná, murované jadro a obklady v kúpeľni vrátane sanity. Vchod bytového domu je udržiavaný, čistý a vybavený kamerovým systémom. Spoločné priestory prešili rekonštrukciou, ktorá zahŕňala nové stupačky, vchodové dvere, poštové schránky, sokle a izoláciu strechy. V blízkosti sa nachádza primeraný počet parkovacích miest.
 

Dispozícia
Pozostáva z nasledovných miestností, orientovaných na juhozápad a severovýchod:
- vstupná chodba so vstavanou šatníkovou skriňou
- obývacia izba disponujúca sedačkou, konferenčným a TV stolíkom
- spálňa
- detská izba alebo pracovňa či hosťovská izba so skriňou, posteľou a pracovným stolíkom
- kuchyňa so spotrebičmi a výstupom na zasklennú loggiu
- kúpeľňa so sprchovou kabínou, umývadlom, kúpeľňovou skrinkou a oddelenou toaletou

Všetky izby sú nepriechodné.

Lokalita
Nehnuteľnosť sa nachádza v lokalite poskytujúcej kompletnú občiansku vybavenosť a mnoho ďalších benefitov. V blízkosti sú obchody s potravinami, materská škola, lekárne, detské ihriská, prevádzky poskytujúce rôzne služby a športový areál. Centrum mesta je vzdialené 10 minút pešou chôdzou a dialničný privádzač dostupný 500m.

Ak hľadáte bývanie s výbornou dostupnosťou tento byt je správnou voľbou. 

Možnosť výmeny za rodinný dom.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA013777. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.