HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Predaj renesančného kaštieľa zo 16. storočia na Liptove

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA013726

Popis

Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Plocha 510 m2
Výmera pozemkov 4561 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Liptovský Mikuláš
Obec Vlachy

Ponúkame Vám na predaj kaštieľ zo 16.storočia o výmere 510m2 v obci Vlachy. Súčasťou kaštieľa je aj hospodárska budova - sýpka o rozlohe 187m, celková rozloha pozemkov je 4561m.

Obec Vlachy je situovaná priamo pri Liptovskej Mare, lepšie povedané priamo pod priehradným múrom čo je výhodou v rámci turizmu pre daný objekt. Strategická poloha kaštieľa je pre investora to pravé.

Kaštieľ disponuje dvomi nadzemnými podlažiami a dvojúrovňovou strechou, čo umožňuje pri rekonštrukcii navrhnuť štyri nadzemné podlažia. Budova má obdĺžníkový pôdorys s jednou kruhovou vežou. V miestnostiach sa nachádzajú renesančné a barokové klenby zdobené štukovými obrazcami.

Možnosť prerobiť kaštieľ na podnikateľské účely ako hotel, penzión a pod.

Objekt má schválené: realizačný projekt, platné stavebné povolenie, statický posudok, všetky kladné vyjadrenia od okresného úradu, povolenie krajského pamiatkového úradu, elaborát vizualizácií.

Objekt situovaný v obci Vlachy, ktorá sa nachádza medzi mestami Ružomberok a Liptovský Mikuláš približne rovnako vzdialenosť do každého mesta cca 15km. V obci sa nachádza železničná stanica (hlavná trať BA-KE), Potraviny, kostol, kultúrny dom, škôlka, miestne firmy, turistické miesta ( Liptovská Mara, Havránok), Pohostinstvo. 

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA013726. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.