HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

PREDAJ: NOVOSTAVBA - 4 IZBOVÝ RODINNÝ DOM S POZEMKOM, Kotešová

Uložiť inzerát      Naše služby      Stiahnúť pôdorys      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: PR013691

Popis

Cena 263 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 138 m2
Výmera pozemkov 518 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Kotešová

Ponúkame Vám na predaj RODINNÝ DOM S POZEMKOM. Nachádza sa v Bytčianskej kotline, v obci Kotešová – miestna časť Oblazov. Moderný 4 izbový BUNGALOV NA KĽÚČ v ŠTANDARDE je postavený na rovinatom pozemku s výmerou 518 m2.

RODINNÝ DOM:

- zastavaná plocha: 138 m2

- úžitková plocha: 106 m2

- obytné miestnosti: 4

- murovaný /stavebný materiál - tehla/, zateplený

- vykurovanie – tepelné čerpadlo

- výstavba na kľúč v štandarde: obklady, dlažby, sanita, interiérové dvere

Dispozičné riešenie domu predstavuje funkčný domov charakteristický rozdelením denného a nočného priestoru:

- v dennej časti sa nachádza priestranná obývacia izba, jedáleň prepojená s kuchyňou a vstupom na terasu, ktorá je orientovaná na juhovýchod

- nočná, oddychová zóna pozostáva z 3 izieb

- príslušenstvo tvorí kúpeľňa s toaletou /vaňa, sprchový kút, 2 umývadlá/, špajza, ktorá je súčasťou kuchyne, technická miestnosť s toaletou

Exteriér – k nehnuteľnosti prináleží zastrešené parkovanie pre 2 motorové vozidlá.

POZEMOK:

- celková výmera 518 m2 vrátane zastavanej plochy domu

- rovinatý pozemok so zaujímavým výhľadom na okolitú krajinu

- inžinierske siete: elektrina, voda - obecný vodovod, kanalizácia – žumpa

- prístupová cesta k pozemku je asfaltová

- umiestnený v tichej časti obce, mimo hlavnej cesty

Lokalita: obec s kompletnou občianskou vybavenosťou - základná škola s materskou školou, obchody, reštaurácie, služby, pošta, obecná knižnica. Vzdialenosti: Bytča - 7 km , Žilina - 15 km. Tipy na výlety v okolí: link

CENA BUNGALOVU NA KĽÚČ /v štandarde/ S POZEMKOM: 263 000,-€ vrátane tepelného čerpadla, predprípravy na krb, rekuperácie. Predpokladaný termín dokončenia: 06/2023. Call centrum RK: 0911 175 510.

Pôdorys


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.