Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality
Kariéra v MGM

Na predaj dom Ochodnica, Cena: 69.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA013577

Popis

Cena 69 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Plocha 80 m2
Výmera pozemkov 468 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Ochodnica

Ponúkame Vám na predaj dom na trvalé bývanie aj rekreáciu v hornej časti obce Ochodnica. Nehnuteľnosť je situovaná v okolitej zástavbe rodinných domov, na hranici pozemku susedí s hlavnou cestou. Vstup je zo severnej strany a zvyšok záhrady je orientovaný na juh a západ . Záhrada sa teraz využíva hlavne na pestovanie . 

Dom je 5 rokov trvalo neobývaný, no má funkčné prípojky inž.sietí, plyn, elektrická energia. Voda je pripojená z miestneho lokálneho vodojemu. Dispozične je prízemie tvorené vstupnou chodbou, toaletou s prípravou pre kúpelňu a dve obytné izby. V podkroví sú 2 izby. Za domom je hospodárska časť s garážou a drevenou kôlňou. 

Celkový stav si vyžaduje kompletnú rekonštrukciu pre trvalé bývanie no objekt je vhodný aj na chalupárčenie.

Dom dávame do pozornosti taktiež seniorom, ktorí by radi vymenili súčastné mestské bývanie za pokoj vydieka a k takejto zmene im ponúkame možnosť výmeny za ich byt, spolu so službou rekonštrukcie podľa vlastných predstáv. 

V blízkosti sa nácháza autobusová zástavka, potraviny. 

Cena: 69.000€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA013577. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.