HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

Rodinný dom Staškov. Cena: 280.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA013550

Popis

Cena 280 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 227 m2
Výmera pozemkov 651 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Staškov

Ponúkame Vám na predaj dvojgeneračný rodinný dom o úžitkovej ploche 227 m2 v obci Staškov. 

Nehnuteľnosť je situovaná pri hlavnej ceste a svojou polohou môže ponúknuť kombináciu bývania podnikania v jednej nehnuteľnosti.  Dispozične je aktuálne prispôsobený na trvalé bývanie staršej generácie a príležitostných návštev, ktoré majú pre vlastné potreby plnohodnotný byt v podkroví domu. 

Dom bol postavený ako kováčska dielňa s mohutnými základmi a dutinkovými stenami (dve murované steny , medzi ktorými sa nachádza vzduchová medzera, ktorá pôsobí ako izolant) 

Na pozemku 650 m2 je umiestnená okrem domu aj druhá budova, ktorá je využívaná ako Garáž, Sklad a Altánok. Zvyšok pozemku je záhrada s udržiavanou zeleňou, kvetmi a stromami. 

Prízemie:

Vstup zo záhrady je do krbovej miestnosti s letnou kuchynkou, cez ktorú sa prechádza do dielne a garáže ktorá má vjazd z hlavnej cesty.  Je tu ďalej technická miestnosť s práčovňou.

Poschodie :

Vstup na poschodie je zo zádveria cez schodisko z masívneho dreva, ktoré je hlavným prvkom tvoriaci celý interiér. Kuchyňa na poschodí je kompletne vybavená spotrebičmi Miele, žulová pracovná doska ladí so všetkými interiérovými aj exteriérovými parapetmi. Prepojenie s obývacou izbou je zväčšeným stavebným otvorom a obložkou opäť z masívneho dreva. Cez obývaciu izbu sa vstupuje do spálne a následne do kúpeľne s WC. Celá dispozícia tohto podlažia je priechodná a každá izba má vstup z dvoch strán. 

Podkrovie :

Otvorený povalový priestor s priznaným krovom a dreveným podhľadom opticky zväčšuje obývaciu izbu, z ktorej je vstup do dvoch spálni a kúpeľne s toaletou.

Všetko vybavenie domu, vstavaný nábytok, ako aj biela a čierna technika až na pár výnimiek osobného charakteru, je súčasťou predávanej nehnuteľnosti. 

Dom je vo vynikajúcej technickej kondícii, bez estetických nedostatkov. Na každom poschodí je krbová pec na drevo.  Celý dom s pozemkom a garážou je zabezpečená skrytým kamerovým systémom a alarmom.

Link na videoobhliadku: youtube.com/watch?v=jKGNFOsgWmY

Cena: info v RK. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA013550. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

 

youtube


Okres Čadca je okres v Žilinskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 760,62 km², žije tu 89 952 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 118 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2019). Správne sídlo okresu je mesto Čadca.

Okres leží v severnej časti regiónu Kysuce. Na severe hraničí s Poľskom a na západe s Českom. Hlavným tokom je rieka Kysuca. Do okresu Čadca patrí 23 obcí, z toho tri so štatútom mesta (Čadca, Turzovka a Krásno nad Kysucou). Väčšina inštitúcii (úradov) a škôl okresu sídli v Čadci, no niektoré školy otvorili svoje pobočky aj v iných mestách. V obciach Skalité, Čierne, Svrčinovec a Oščadnica sa hovorí aj goralským alebo poľským nárečím.

Zdroj: wikipedia


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.