HYPOBONUS

PREDANÉ, 4IZBOVÝ BYT S BALKÓNOM ZA CENU 3 IZBOVÉHO, 102 m2, POPRAD
S KRÁSNYM VÝHĽADOM NA PANORÁMU VYSOKÝCH TATIER

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: FL013548

Popis

Cena 139 990 €
Typ nehnuteľnosti Byty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia
Energetický certifikát B
Plocha 101 m2
Kraj Prešovský kraj
Okres Poprad
Obec Poprad
Časť Matejovce

FLATONIC|LICENCOVANÁ REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám Exkluzívne ponúka na predaj priestranný 4 izbový byt s balkónom, ktorý sa nachádza na ulici Allendeho v Poprade časť Matejovce.
Byt je dvojgeneračný, prešiel čiastočnou rekonštrukciou a je vhodný pre rodinku ktorá si ho prerobí podľa vlastných predstáv.
byt:
- v osobnom vlastníctve
- plocha bytu 102,67m2  /z toho pivnica 2,13 m2/
- 1. poschodie – nie prízemie
- slnečný s orientáciou J-S
- plastové okná
- plávajúce podlahy, keramické dlažby
- nový sprchový kút a sanita
- 2x vstavané skrine
- omietky na stenách
- bezpečnostné vchodové dvere HI SEC
- ostatná časť bytu je v pôvodnom stave
- internet a káblová TV
bytový dom:
-prešiel rekonštrukciou
- zateplená fasáda domu
- menené stúpačky na vodu a plyn
- keramické dlažby na schodisku a v suteréne
- menené poštové schránky
- plastové okná na medziposchdí
- el. vrátnik
výhody:
- slnečný s krásnym výhľadom na Vysoké Tatry
- neprechodné izby
- výťah
- balkón
- pivnica, ktorá sa nachádza v suteréne bytového domu
- lokalita s množstvom zelene
- kompletná občianska vybavenosť

Energetický certifikát k bytovému domu je triedy B

  • Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK. Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.

    © Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej spoločnosti FLATONIC.
    Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod ID FL13548,  pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte call centrum: 0910 861 186.Matejovce sú mestskou časťou mesta Poprad s mimoriadne rozvinutým priemyslom. Sídli tu výrobca práčok Whirlpool, ďalej Tatramat a nový priemyselný park. Žije tu 2 865 obyvateľov (2015).

Do Matejoviec jazdí z autobusovej stanice a centra mesta autobusová linka č. 2 a zo sídliska Juh č. 4.

Prvá písomná zmienka je z roku 1251. Meno vzniklo pravdepodobne podľa jedného z patrónov (druhým bol sv. Štefan), o čom svedčí erb z 15. storočia. Obec patrila do Spoločenstva spišských Sasov. V rokoch 1412 až 1772 bola obec v zálohu Poľska. Pôvodní obyvatelia Matejoviec sa zaoberali zväčša poľnohospodárstvom. Priemysel sa v mestečku začal rozvíjať v dielňach nemeckých kolonistov. Podstatná zmena v živote obyvateľov nastala v roku 1845, keď tunajší rodák Karol August Scholz založil dielňu na výrobu česadiel na kone. Z jednoduchých dielní z polovice 19. storočia vznikla v roku 1903 priemyselná výroba smaltovaných výrobkov, poľnohospodárskych potrieb a železiarskeho tovaru v jednej z najväčších továrni na Slovensku. Od roku 1969 je významným zamestnávateľom ľudí v regióne moderný závod na výrobu práčok a iných elektrospotrebičov Whirlpool a Tatramat. V Matejovciach sa nachádza gotický kostol sv. Štefana postavený v prvej polovici 14. storočia a renesančná zvonica zo 17. storočia. Matejovce boli k Popradu pripojené až v roku 1977.

zdroj: wikipédia


Mesto Poprad so svojimi 53 000 obyvateľmi predstavuje dynamicky sa rozvíjajúce administratívne, hospodárske, kultúrne a spoločenské centrum podtatranského regiónu. Výhodná zemepisná a strategická poloha mu umožňuje všestranný rozvoj a špecifickú orientáciu na cestovný ruch, šport a na možnosti všestrannej sebarealizácie jeho obyvateľov. Mesto bohaté na históriu je hrdé i na svoju súčasnosť. Mohutný rozvoj dosiahlo postupne, predovšetkým však za posledné roky, počas ktorých prešlo nebývalým rozmachom a vytvorilo občanom podmienky na plnohodnotný kultúrny i spoločenský život.

Všetky časti mesta: Spišská Sobota, Veľká, Stráže pod Tatrami, Matejovce, Kvetnica a Poprad prešli postupnou rekonštrukciou námestí, niektorých budov, chodníkov, verejných komunikácií i osvetlenia, oddychových zón, detských ihrísk a pod. Postupne boli zrealizované jednotlivé trasy cyklistických chodníkov, kruhové križovatky, viacúčelová športová hala Aréna Poprad, ale aj ďalšie investície menšieho či väčšieho rozsahu.
Rozvoj mesta pokračuje aj rozširovaním bytovej výstavby, skvalitňovaním cestovného ruchu, obchodu a služieb, rozvojom stredného a vysokého školstva, vytváraním pracovných príležitostí a oddychových zón. Podmienky na rozvoj turistického a cestovného ruchu nastali v novopostavenom vodnom areáli AquaCity, ktorý umožňuje celoročne všestranné relaxačné vyžitie vo vodnom svete spolu s poskytovaním nadštandardných hotelových služieb a kongresových podmienok.
Poprad dostal viaceré ocenenia a priaznivé ratingové hodnotenia. Dobré meno a prestíž mesta potvrdila i návšteva britskej kráľovnej Alžbety II. s princom Filipom v októbri 2008.

Mesto aktívne pracuje na tvorbe projektov zo štrukturálnych fondov v oblasti vybavenosti, opráv a rekonštrukcie školských budov.

Úspešná realizácia projektov a ich priaznivá odozva nielen u občanov Popradu nedovolí samospráve nepokračovať v nastolenom trende, a to aj napriek čoraz ťažším ekonomickým východiskám. Mesto pripravuje zásadnú rekonštrukciu medzikostolia, fontány a jej okolia. Pokračovať sa bude v rozširovaní siete detských a športových ihrísk, oddychových zón a predovšetkým v novej bytovej výstavbe, v modernizácii autobusového parku mestskej hromadnej dopravy, pripravuje sa vybudovanie cyklistického chodníka do Vysokých Tatier - Starého Smokovca. Pomoc bude poskytnutá aj mladým rodinám, ktoré sa dostali do ťažkej, pre nich neriešiteľnej sociálnej situácie.

zdroj: wikipédia

                   


Okres Poprad je okres v Prešovskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 1 105,38 km², žije tu 104 494 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 95 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014). Správne sídlo okresu je mesto Poprad.

zdroj: wikipédia


Prešovský kraj sa nachádza v severovýchodnej časti Slovenskej republiky. Slovensko je administratívne členené na 8 vyšších územných celkov. Prešovský kraj je spomedzi všetkých krajov najľudnatejší a podľa rozlohy je druhým najväčším krajom na Slovensku. Tvoria ho historické regióny severného, stredného a čiastočne južného Spiša, horného a dolného Šariša a horného Zemplína.

Kraj sa rozprestiera v smere západ - východ .  Dĺžkou 250 km približne trikrát prekonáva svoju šírku. Vypĺňa celú severovýchodnú časť Slovenska (je najvýchodnejším krajom SR). Prešovský kraj má spoločné hranice s dvoma samostatnými štátmi, Poľskom (360 km), Ukrajinou (38 km) a s troma slovenskými krajmi, Košickým, Banskobystrickým a Žilinským samosprávnym krajom.

Administratívne sa Prešovský kraj delí na 13 okresov:

  • Celková rozloha: 8 993 km²
  • Počet obyvateľov (31.12. 2013): 818 916
  • Hustota osídlenia (2013): 91,07 obyv./km2
  • Počet okresov 13
  • Počet obcí 664 (z toho 23 miest)

Zaujímavosť: Najstarším dokladom osídlenia Prešovského kraja je vzácny antropologický nález výliatku mozgovne neandertálskeho pračloveka z Gánoviec pri Poprade z doby 120 000 rokov pred naším letopočtom.

zdroj: wikipédia

 


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.