Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality
Kariéra v MGM

HĽADÁTE DOM BEZ STAROSTÍ? Exkluzívne iba u nás!

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA013428

Popis

Cena 179 990 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 107 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Čadca

Exkluzívne iba u nás! V aktuálnej realitnej ponuke neviete nájsť vysnívaný byt pre Vašu veľkú rodinu? Ponúkame Vám na predaj krásny 5 izbový  byt o výmere úžitkovej plochy 107 m v meste Čadca, ktorý prešiel vydarenou kompletnou rekonštrukciou. 

Byt sa nachádza na 4. poschodí bytového domu čo znamená, že poskytuje krásny výhľad na mesto Čadca. Rannú kávu si viete vychutnať na priestrannej loggii a vďaka posuvnému zaskleniu Vás neprekvapí ani nepriaznivé počasie. S orientáciou na východnú a západnú stranu - západy a východy Slnka nad mestom máte ako na dlani. 

Pýši sa perfektnou dispozíciou - pozostáva z priestrannej chodby, obývacej izby, kuchyne, spálne, 3 izieb, kúpeľne a samostatného WC. V takomto byte má každý dostatočný priestor na svoj ďalší rozvoj a nebude mu chýbať súkromie. Je to veľmi zaujímavá alternatíva k rodinnému domu, či už po finančnej stránke alebo kvôli výbornej lokalite. 

Nový majiteľ bytu určite ocení veľkorysú murovanú pivnicu.

Lokalita
Predávaná nehnuteľnosť sa nachádza vo vyhľadávanej lokalite na  sídlisku Kýčerka, konktrétne na ulici SNP,  poskytujúcej kompletnú občiansku vybavenosť a mnoho ďalších benefitov. V priamej blízkosti sa nachádzajú obchody s potravinami a iným sortimentom, prevádzky s rôznymi službami, základné, materské, stredné školy, fitness stredisko a iné.

Spotrebiče, zariadenie a nábytok, ak nebude s kupujúcim dohodnuté inak, v byte ostávajú a sú zahrnuté v predajnej cene.

V prípade záujmu o obhliadku ma neváhajte kontaktovať.

 Cena: 179.990€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA013413. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Okres Čadca je okres v Žilinskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 760,62 km², žije tu 89 952 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 118 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2019). Správne sídlo okresu je mesto Čadca.

Okres leží v severnej časti regiónu Kysuce. Na severe hraničí s Poľskom a na západe s Českom. Hlavným tokom je rieka Kysuca. Do okresu Čadca patrí 23 obcí, z toho tri so štatútom mesta (Čadca, Turzovka a Krásno nad Kysucou). Väčšina inštitúcii (úradov) a škôl okresu sídli v Čadci, no niektoré školy otvorili svoje pobočky aj v iných mestách. V obciach Skalité, Čierne, Svrčinovec a Oščadnica sa hovorí aj goralským alebo poľským nárečím.

Zdroj: wikipedia


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.