HYPOBONUS
MGM Reality
Kariéra v MGM

REZORT JELENIA LÚKA - CHALUPÁRSKY SEN

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: PR013242

Popis

Cena 163 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Projekt
Plocha 80 m2
Výmera pozemkov 400 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Martin
Obec Martin

SPÚŠŤAME pre Vás PREDAJ novostavieb dvojpodlažných rekreačných domčekov v tichej, rezidenčnej lokalite  "Chatová osada JELENIA LÚKA" v obci Streženice, okres Púchov. V súkromnom, oplotenom, rozľahlom, rekreačnom areáli  sa bude nachádzať 7 domčekov, ktoré svojím nadštandardným vyhotovením a umiestnením v sebe spájajú možnosti rekreácie, chalupárčenia aj záhradkárčenia a v neposlednom rade aj možnosť celoročného bývania.

VÝHODY PONUKY:

 • rovinatý, slnečný pozemok s dvojpodlažným domčekom s celkovou výmerou cca 400 m2
 • útulný, presvetlený, veľkorysý obytný priestor 80m2 s výbornou dispozíciou a pripojením na internet 
 • denná časť s celkovou výmerou 40 m2 pozostáva z kuchyne spojenej s jedálňou, z obývacej izby, chodby a kúpeľne so sprchovacím kútom a toaletou 
 • príjemná, romantická klíma zabezpečená zdravým, sálavým teplom z krbu
 • z obývacej izby výstup na terasu s nadstrešením - výmera 10 m2
 • nočná časť v podkroví ponúka 2 izby s výmerami 14,63 m2  a 13,72 m2 so zabudovanými skriňami
 • bukové schodisko s podestou
 • dostatok úložného priestoru 
 • vlastná studňa a žumpa
 • energetická nezávislosť - solárny zdroj energie a ohrevu vody
 • parkovacie miesto pre 2 autá ku každému domčeku s vybudovaným asfaltovým prístupom 
 • zabezpečená aj parkovacia politika pre návštevy rezidentov - externé parkovacie miesta v areáli
 • oplotený pozemok so vstupnou hlavnou bránou, terénne úpravy 
 • v okolí chatky je dostatočný priestor na vytvorenie relax zóny ako aj na záhradkárske, pestovateľské účely na kvalitnej, úrodnej pôde, ktorou lokalita disponuje 

Projekt "Chatová osada JELENIA LÚKA" bude osadený v prekrásnom prostredí v obci Streženice, ktorá leží na styku Ilavského podolia s Bielymi Karpatami pri ústí Bielej vody do Váhu. V obci sa nachádzajú 2 pramene minerálnej vody - kyselky a kompletná občianska vybavenosť - škôlka, škola, maloobchodné prevádzky, knižnica, kultúrne centrum, športovisko, zastávka SAD.

VÝHODY LOKALITY:

 • rezort osadený do nádhernej prírody, na samote v blízkosti lesa 
 • bezproblémová dostupnosť do centra obce autom, na bicykli...
 • v okolí cyklotrasy, kúpaliská, historické pamiatky
 • výjazd na diaľnicu D1 cca 10 km

Poprechádzajte sa po lokalite už teraz - videoprehliadka: LINK

Tipy na výlety v okolí: LINK

Predpokladaný termín dokončenia výstavby:  2023/2024.

Termín výstavby sa bude odvíjať aj od individuálnych potrieb konkrétneho rezidenta.

Cena dokončenej nehnuteľnosti: 163 000.-€

Ponuku nájdete na stránke: realitymgm.sk, ID 13242, call centrum: 0911 175 510.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

 • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
 • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.