Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Nový 3-izbový byt s terasou, balkónom a vlastným pozemkom, predaj, Maršová-Rašov pri Bytči, Cena: 180250€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012941

Popis

Cena 180 250 €
Typ nehnuteľnosti Byty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Vo výstavbe
Plocha 124.12 m2
Výmera pozemkov 30 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča
Časť Maršová-Rašov

Ponúkame Vám na predaj nový nízkoenergetický 3-izbový byt úžitkovou plochou 124,12 m2. Nachádza sa na 1. poschodí domu s dvomi samostatnými bytovými jednotkami, každá je situovaná na inom podlaží – prízemie a prvé poschodie.
Nehnuteľnosť disponuje veľkou terasou, balkónom, vlastným pozemkom o rozlohe 30 m2, prislúchajú k nej aj dve parkovacie miesta. 
Byt s pozemkom je predávaný vo vyhotovení „holodom“, s možnosťou dokončenia „na kľúč“.

Moderná budova s dvomi bytmi a čistými architektonickými líniami je umiestnená  na rovinatom pozemku obce Maršová - Rašov, vzdialenej od centra mesta Bytča necelých 7 minút jazdy a do krajského mesta Žilina trvá cesta autom približne 20 minút.

Dispozícia bytu
Predajnú plochu nehnuteľnosti tvoria:
▪ priestranná obývacia izba s výstupom na terasu;
kuchyňa a jedálenská časť prepojená s obývacou izbou;
2 samostatné izby s rozmermi 16,85 m218,076 m2;
kúpeľňa;
▪ oddelená toaleta;
technická miestnosť;
vstupná chodba;
▪ vonkajšia terasa s rozmerom 15,5 m2;
balkón s rozmerom 6,74 m2.
Okná bytu smerujú na všetky svetové strany, orientácia terasy je na juhozápad, balkóna na severozápad.

Stavebné a technické parametre
Byt s pozemkom je odovzdávaný v stave dokončenia „holodom“, čo zahŕňa:
- kvalitné odizolovanie domu od zeme s dôrazom na hydroizoláciu i tepelnú izoláciu stavby;
- zhotovenie obvodových múrov z termoizolačnej tehly Ytong hrúbky 30 cm;
- zateplenie stropu domu vatou o hr. 20 cm;
- strecha z plechu antracitovej farby;
- vonkajšia fasáda biela;
- podlahové vykurovanie „vodník“;
- vnútrobytové podhľady zo sadrokartónu;
- plastové okná s termoizolačným 3-sklom a 6-komorovým nízkoenergetickým rámom vo farbe antracit;
- bezpečnostné vchodové dvere;
- napojená a spojazdnená žumpa;
- predpríprava na: kamerový systém, fotovoltaika, vonkajšie elektrické žalúzie.
Inžinierske siete: voda, elektrika, plyn, žumpa 12 m3.
Obec disponuje optickou infraštruktúrou pre rýchly a spoľahlivý internet.

Exteriér domu
V základnej cenovej ponuke je kalkulované oplotenie, základné  exteriérové úpravy pozemku a spevnenie plochy pre parkovanie.

Lokalita
Obec Maršová - Rašov, vzdialená len 7 km od okresného mesta Bytča a 25 km od centra krajského mesta Žilina, pre svojich občanov v rámci občianskej vybavenosti poskytuje široký komplex zariadení a účelovo upravených plôch:  prevádzky s potravinovým i nepotravinovým tovarom, Materská škola, kostol, verejná knižnica, gastro prevádzky, fitness klub, futbalové i multifunkčné ihrisko a iné. 
V okolí sa nachádzajú lesíky a poľné chodníky vhodné nielen pre bežeckých nadšencov a fanúšikov cyklistiky, ale i milovníkov prechádzok v prírode.

Predpokladané mesačné náklady predávaného bytu energetickej triedy A1: 120,- €/ mesiac.

Stav nehnuteľnosti: začiatok výstavby august 2022, dokončenie v decembri 2022.

Cena: 180.250,- €.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA012941.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.