Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality
Kariéra v MGM

EXKLUZÍVNE! 4-izbový moderný bungalov vo vyhľadávanej lokalite, predaj, Žilina - Mojš, Cena: 304.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012864

Popis

Cena 304 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Vo výstavbe
Plocha 96.4 m2
Výmera pozemkov 432 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Žilina
Obec Mojš
Časť Mojš

EXKLUZÍVNE Vám ponúkame na predaj  4-izbový rodinný dom typu bungalov v prevedení „novostavba - holodom“, v triezvom nadčasovom dizajne. Zastavaná plocha domu má výmeru 124 m2, úžitková plocha predstavuje  96,4 m2, obytná plocha činí 70,8 m2.
Samostatne stojaci prízemný bungalov s čiastočne prestrešenou terasou a čistými architektonickými líniami sa nachádza na rovinatom pozemku o rozlohe 432 m2. Je vkusne vsadený medzi rodinné domy novo vystavanej časti obce Mojš, nachádzajúcej sa na prahu vychytenej rekreačnej oblasti a vzdialenej od centra krajského mesta Žilina len 6 km.

DISPOZÍCIA
Dennú časť domu predstavujú miestnosti:
obývacia izba s dvomi veľkými francúzskymi oknami a výstupom na terasu;
kuchyňa s priestorom pre ostrov, odvetranú skriňovú špajzu prepojená s jedálňou;
technická miestnosť s priestorom pre kotol a práčovňu;
kúpeľňa s toaletou, umývadlom a sprchovacím kútom;
vstupná chodba/ zádverie;
▪ vonkajšia čiastočne prestrešená terasa.
Odpočinkovú časť tvoria:
spálňa /10,9 m2/, k nej prislúchajúci oddelený šatník;
kúpeľňa s toaletou, umývadlom a sprchovacím kútom /elegantný prístup zo spálne/;
2 samostatné izby / 12 m2, 11,8 m2/– detské izby, prípadne pracovňa alebo hosťovská izba.
Okná domu smerujú na všetky svetové strany, orientácia terasy dostupnej z obývacej izby a spálne je na juhovýchod.

STAVEBNÉ A TECHNICKÉ PARAMETRE
Rodinný dom je odovzdávaný v stave dokončenia „holodom“,
jeho cena zahŕňa:
- geodetické, prípravné a výkopové práce pre stavbu domu;
- osadenie debniacich tvárnic, vloženie oceľovej konštrukcie, zalievanie tvárnic, vytvorenie základovej dosky a jej hydroizolácia;
- vymeranie komínu, následné vymurovanie;
- vloženie kanalizácie;
- vloženie vodovodnej rúry;
- vloženie prestupov pre elektrickú sieť;
- vymurovanie obvodových stien a priečok;
- vytvorenie okien a dverí;
- veniec zo systému Heluz;
- väzníková strecha opláštená plechom;
- striekaná izolácia stropu;
- podhľad interiéru;
- tepelná izolácia podlahy;
- zateplenie domu polystyrénom;
- podhľad exteriér;
- silikónová omietka;
- odkvapový systém /zinok/, rúra ako zvod pri dome /bez drenáže/;
- vybudovanie splaškovej vody;
- vodovodná prípojka a vodovodné rozvody pod cestou;
- hrubé vyrovnanie pozemku;
- cesta do stavu zhutneného makadamu, vrstvené frakcie;
- odvodnenie cesty štrkovým lôžkom;
- elektrické rozvody a bleskozvod;
- kotol Protherm bez zásobníka s priestorovým termostatom;
- podlahové kúrenie teplovodné;
- vápennocementová omietka;
- dvere, okná plastové s termoizolačným 3-sklom;
- vnútorné a vonkajšie parapetné dosky;
- interiérový náter biely 2x;
- dokumenty k stavbe – projekt, stavebné povolenie;
- dokumenty a revízie pre kolaudáciu.

EXTERIÉR DOMU
Nehnuteľnosť je súčasťou výstavby nových rodinných domov. Prístupová cesta je súčasťou slepej ulice, čo obyvateľom poskytne dostatok súkromia a minimálny pohyb vozidiel v najbližšom okolí.

LOKALITA
Obec Mojš pri Žiline je za účelom moderného a pohodlného bývania jednou z top vyhľadávaných lokalít. Pre jej obyvateľov sú k dispozícii prevádzky s potravinami a iným tovarom, materská škola, poskytovatelia rôznych druhov služieb, pravidelné spoje MHD, kostol a iné zariadenia občianskej vybavenosti.
Na atraktivite nehnuteľnosti pridáva jej blízkosť k Vodnému dielu Žilina, ktoré je obľúbeným miestom pre milovníkov rozmanitých outdoorových športov - bicyklovanie, beh, in-line korčuľovanie, k dispozícii sú dráhy pre skateboardistov a kolobežky.
Do pár minút jazdy autom sa nachádzajú mnohé pracovné príležitosti aj luxusný hotelový komplex poskytujúci pre verejnosť kvalitné reštauračné služby a výnimočné wellness zážitky.

Predávaný bungalov je vhodný pre záujemcu, ktorý si chce výhody nového bývania užívať v kruhu vlastnej rodiny alebo nehnuteľnosť prenajímať, a tým zvýšiť svoj vlastný životný štandard.

Stav nehnuteľnosti: zahájenie stavby november 2022, predpokladané dokončenie v roku 2023.

Cena: 304.000,- €.

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA012864. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Mojš

Obec leží v Žilinskej kotline na náplavoch Váhu. Odlesnený povrch chotára na nízkej terase Váhu tvoria treťohorné usadeniny. Má hnedé lesné a nivné pôdy. Obec sa spomína v r. 1419 ako Vasarfalua, v r. 1438 už ako Mayusfawa. Patrila zemianskym rodinám Mojšovskovcov a Záborskovcov. Istý čas patrila panstvu Strečno. V r. 1598 mala obec 8 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, v r. 1787 pri prvom sčítaní ľudu 26 domov, 33 rodín a 189 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp., chovom dobytka, chodili na sezónne práce a pltníčili. V obci je klasicistická kúria zo začiatku 19. stor., vybudovaná na staršom základe a gotická kaplnka sv. Anny z r. 1923.


Mojš

Obec leží v Žilinskej kotline na náplavoch Váhu. Odlesnený povrch chotára na nízkej terase Váhu tvoria treťohorné usadeniny. Má hnedé lesné a nivné pôdy. Obec sa spomína v r. 1419 ako Vasarfalua, v r. 1438 už ako Mayusfawa. Patrila zemianskym rodinám Mojšovskovcov a Záborskovcov. Istý čas patrila panstvu Strečno. V r. 1598 mala obec 8 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, v r. 1787 pri prvom sčítaní ľudu 26 domov, 33 rodín a 189 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp., chovom dobytka, chodili na sezónne práce a pltníčili. V obci je klasicistická kúria zo začiatku 19. stor., vybudovaná na staršom základe a gotická kaplnka sv. Anny z r. 1923.


Okres Žilina

Má rozlohu 815,08 km², žije tu 155 989 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 191 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014).

Územie susedí na severe s okresmi Čadca a Kysucké Nové Mesto, na západe s okresmi Bytča, Považská Bystrica a Ilava, na juhu s okresom Prievidza a na východe s okresmi Martin a Dolný Kubín.

Prvé písomné zmienky o väčšine obcí okolia Žiliny sú z 13. a 14. storočia. Neskôr, počas valašskej a kopaničiarskej kolonizácie, boli osídlené obce pri horných tokoch riek a na úpätiach hôr Malej Fatry (Lysica, Dolná, Horná Tižina, Terchová).

Obyvateľstvo starého kultúrneho územia úrodnejšej časti okolia Žiliny sa zaoberalo poľnohospodárstvom, roľníci horských kopaničiarskych obcí boli viac zameraní na chov hospodárskych zvierat. Obrábali aj vysoko položené polia a využívali horské pasienky v odľahlom chotári, kde mali vybudované letné príbytky a maštale, tzv. bačoviská (cholvarky). Väčší význam mal salašnícky chov oviec s produkciou mliečnych výrobkov, mäsa, vlny a kožušiny. Úžitok prinášalo napokon aj výdatné hnojenie košarovanej pôdy. Salašnícky forma chovu oviec sa do súčasnosti zachovala vo viacerých obciach severozápadného Slovenska, v Terchovej a Belej pri Varíne nadobudla charakter družstevnej veľkovýroby.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.