Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

PREDAJ - DUBAJ - MBR CITY - APARTMÁNY s výhľadom na Burj Khalifa

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: PR012763

Popis

Cena 225 000 €
Typ nehnuteľnosti Byty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Projekt
Plocha 86 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Liptovský Mikuláš
Obec Liptovský Mikuláš

Ponúkame Vám na PREDAJ INVESTIČNÉ APARTMÁNY v hlavnom meste Spojených arabských emirátov v DUBAJI. PARK AVENUE je moderná nízkopodlažná obytná komunita, nachádzajúca sa na privilegovanom mieste Meydan avenue v srdci mesta MBR City, na skok od svetovo známej dostihovej dráhy. Rezidencie, t.č. vo výstavbe, budú zahŕňať jednoizbové 77 m2 a dvojizbové 86 m2 moderne zariadené apartmány s balkónmi. Komplex obklopený zeleňou a prírodou je zároveň synonymom luxusného mestského bývania  a domovom mnohých turistických atrakcií, rozsiahlych športových a rekreačných zariadení. 

VÝHODY PONUKY:

 • Skutočná orientálna atmosféra s chuťou moderného životného štýlu
 • Bezkonkurenčná cena a zároveň zaujímavá investičná príležitosť
 • Predaj apartmánov do osobného vlastníctva
 • Výnosnosť investície od 1458.-eur (7% - 9% ročne)
 • V cene parkovacie miesto v podzemí budovy
 • Obytný dom má vlastnú recepciu 24/7, 2 bazény, sauny a parné kúpele, plne vybavenú telocvičňu, jóga zónu, BBQ, záhradu.

Lokalita MEYDAN  v sebe spája francúzsky stredomorský dizajn a modernú architektúru, má strategickú polohu a zároveň ponúka svojím obyvateľom pokojné bývanie  s výhľadom na panorámu najvyšších mrakodrapov na svete - Burj Khalifa, Meydan Tower a Dubai Creek Tower, Downtown Dubai a prémiové vily Sobha. V blízkosti sa nachádza najväčšie a najmodernejšie obchodné centrum na svete, ktoré ponúka 550 obchodov, 190 reštaurácii, 21 kinosál a rozsiahle zdravotné centrum.

VÝHODY LOKALITY:

 • Najväčšie kryté lyžiarske stredisko na svete, ľadová jaskyňa, alpská dedinka
 • Golfové ihrisko s nočným osvetlením
 • Cyklistické a bežecké trasy
 • Dostihová dráha 3 min
 • Centrum Dubaja, Festivalové mesto 10 min
 • Pláž KITE BEACH & JUMERAIH 16 min
 • Napojenie na AL KHAID ROAD 10 min
 • Medzinárodné letisko (DXB) 15 min
 • Prírodná rezervácia s najväčšou komunitou plameniakov na svete
 • Pešia zóna popri vode 2,6 km

Termín dokončenia výstavby: 12/2023.

CENA  APARTMÁNU: od 225 000,-€

Ponuku nájdete na stránke: realitymgm.sk, ID 12763, facebook.com/realitymgmpb,call centrum: 0911 175 510.

 Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

 • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
 • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.