Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Ekluzívne Predaj moderný 4-izbový rodinný dom s garážou, Hôrky pri Žiline , Cena: 547.900 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012737

Popis

Cena 547 900 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 190 m2
Výmera pozemkov 589 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Žilina
Obec Hôrky

EXKLUZÍVNE Vám ponúkame na predaj 4-izbový zariadený rodinný dom s garážou na pozemku s rozlohou 589 m2. Nehnuteľnosť s čistými architektonickými líniami a nápadito riešeným interiérom sa nachádza vo vyhľadávanej obci Hôrky pri Žiline, jej zastavaná plocha je 187 m2, úžitková plocha spolu s garážou 220 m2

Prízemie
Na prízemie sa vchádza do vstupnej chodby, ktorá postupne vedie celým prvým podlažím. Po ľavej strane sa nachádza technická miestnosť s vaňou, toaleta s umývadlom a veľká samostatná miestnosť - povôdne zamýšľaná ako hlavná spálňa - s prislúchajúcou kúpeľňou vybavenou sprchovacím kútom, umývadlom, toaletou a bidetom. Popri schodisku sa prechádza do spoločenského srdca domu – obývacej izby s vysokým stropom a výstupom na priestrannú terasu. Zo susediacej prakticky aj vkusne usporiadanej kuchyne sa vychádza na ďalšiu menšiu terasu so zostupom do záhrady. Bohatú účelnosť kuchyne predstavuje na mieru zhotovená linka v tvare písmena U so všetkými potrebnými vstavanými spotrebičmi a špajza.
Na priestor najveľkorysejšia z terás /3,35 m x 1,95 m/, na ktorú sa vychádza z obývacej izby má výhľad do záhrady. K dispozícii je na nej výstup pre TV, vonkajšie elektrické zásuvky, exteriérové tieniace rolety. Príjemný tieň i pocit súkromia zabezpečuje živý plot z tují.

Poschodie
S interiérom domu ladiace schodisko vedie na poschodie, kde sa v jeho juhovýchodnej časti nachádzajú 2 samostatné izby, kúpeľňa s umývadlom, vaňou, toaletou a  bidetom. Presvetlený otvorený priestor s rôznymi možnosťami využitia ako pracovné zázemie alebo detský kútik disponuje výstupom na terasu s výhľadom do záhrady.
Výnimočné architektonické riešenie domu s atypickou výškou stropu v obývacej izbe umožnilo pocitovo prepojiť život obyvateľov na oboch podlažiach, a zároveň poschodiu doprialo dostatok úložného priestoru i miesta pre praktické technické vymoženosti.
Z chodby na poschodí je výlez na povalu.

Garáž
Uzamykateľná garáž s otvorom nadštandardnej výšky umožňuje praktické parkovanie osobného vozidla i so strešným boxom, na vonkajšej stene je umiestnená nabíjačka na elektromobil. 
Pred objektom sa nachádza parkovací priestor pre 3 osobné vozidlá s čiastočným prestrešením.

Pozemok so záhradou
Rovinatý pozemok je ohraničený kombinovaným oplotením. Je prístupný z dvoch strán, pričom predná časť je hlavným vstupom a prístupom pre motorové vozidlá, na ostatných častiach pozemku sú umiestnené trávnaté plochy s okrasnými rastlinami a terasy.


Inžinierske siete a ďalšie informácie
Nehnuteľnosť je napojená na inžinierske siete  - voda, elektrika, plyn, využíva biologickú bezzásahovú čističku odpadových vôd, k dispozícii je studňa. Efektívnym riešením úspory elektrickej energie sú solárne panely osadené na streche objektu. V dome je vybudovaná internetová infraštruktúra a využívaná satelitná televízia.
Celý obytný priestor spĺňa všetky nároky na dostatočné preslnenie a presvetlenie, väčšina okien smeruje na východ a západ.
V dome je vkusne nakombinované použitie kvalitných drevených podláh a keramickej dlažby.
Vykurovanie nehnuteľnosti je podlahové, v samostatných miestnostiach zabezpečené radiátormi.
Na dome sú nainštalované bezpečnostné dvere, hliníkové okná, siete proti hmyzu na niektorých oknách i dverách, interiérové rolety aj s dvojitým zatemnením.
Klimatizovanie interiéru je zabezpečované stropnými i nástennými jednotkami.
Nehnuteľnosť je vybavená bezpečnostným  a kamerovým systémom.

Lokalita
Na atraktivite nehnuteľnosti pridáva jej lokalita. Obec Hôrky sa nachádza v blízkosti prírody, od mesta Žilina je vzdialená približne 3 km, teda 10 minút jazdy autom, zároveň ponúka kompletnú občiansku vybavenosť.  

Náklady na energie: cca  200 €/ mesiac pri obývaní nehnuteľnosti 4 osobami.

Dostupnosť nehnuteľnosti: od januára 2023.

Stav nehnuteľnosti - kolaudácia prebehla v roku 2011, čiastočná rekonštrukcia v roku 2019.

Cena: 547.900,- €

Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA012737.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Hôrky

Ležia v západnej časti Žilinskej kotliny v doline Hôrčanského potoka. Chotár charakterizujú široké močaristé úvaliny a ploché chrbty. Má hnedé lesné pôdy. Hájik je len na východnom okraji chotára. V chotári obce bolo odkryté sídlisko lužickej kultúry z mladšej doby bronzovej a slovanské pohrebisko z doby veľkomoravskej. Obec sa prvýkrát spomína v r. 1393. Patrila panstvu Lietava, časť zemianskym rodinám (Horváth z Hôrok). V r. 1598 bolo v obci 6 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, z toho 8 želiarov, v r. 1828 mala obec 11 domov a 243 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp. a obchodovali s drevom. Časť obyvateľov odchádza za prácou do Žiliny. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Hôrky

Ležia v západnej časti Žilinskej kotliny v doline Hôrčanského potoka. Chotár charakterizujú široké močaristé úvaliny a ploché chrbty. Má hnedé lesné pôdy. Hájik je len na východnom okraji chotára. V chotári obce bolo odkryté sídlisko lužickej kultúry z mladšej doby bronzovej a slovanské pohrebisko z doby veľkomoravskej. Obec sa prvýkrát spomína v r. 1393. Patrila panstvu Lietava, časť zemianskym rodinám (Horváth z Hôrok). V r. 1598 bolo v obci 6 domov, v r. 1720 9 daňovníkov, z toho 8 želiarov, v r. 1828 mala obec 11 domov a 243 obyvateľov. Zaoberali sa poľnohosp. a obchodovali s drevom. Časť obyvateľov odchádza za prácou do Žiliny. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Okres Žilina

Má rozlohu 815,08 km², žije tu 155 989 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 191 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014).

Územie susedí na severe s okresmi Čadca a Kysucké Nové Mesto, na západe s okresmi Bytča, Považská Bystrica a Ilava, na juhu s okresom Prievidza a na východe s okresmi Martin a Dolný Kubín.

Prvé písomné zmienky o väčšine obcí okolia Žiliny sú z 13. a 14. storočia. Neskôr, počas valašskej a kopaničiarskej kolonizácie, boli osídlené obce pri horných tokoch riek a na úpätiach hôr Malej Fatry (Lysica, Dolná, Horná Tižina, Terchová).

Obyvateľstvo starého kultúrneho územia úrodnejšej časti okolia Žiliny sa zaoberalo poľnohospodárstvom, roľníci horských kopaničiarskych obcí boli viac zameraní na chov hospodárskych zvierat. Obrábali aj vysoko položené polia a využívali horské pasienky v odľahlom chotári, kde mali vybudované letné príbytky a maštale, tzv. bačoviská (cholvarky). Väčší význam mal salašnícky chov oviec s produkciou mliečnych výrobkov, mäsa, vlny a kožušiny. Úžitok prinášalo napokon aj výdatné hnojenie košarovanej pôdy. Salašnícky forma chovu oviec sa do súčasnosti zachovala vo viacerých obciach severozápadného Slovenska, v Terchovej a Belej pri Varíne nadobudla charakter družstevnej veľkovýroby.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.