Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012688

Popis

Cena 3 €/m2/mesiac
Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Prenájom
Stav nehnuteľnosti Čiastočná rekonštrukcia
Plocha 3060 m2
Výmera pozemkov 10000 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča
Časť Veľká Bytča

Ponúkame Vám na prenájom výrobno-skladovú halu vrátane administratívnej budovy v priemyselnom areáli v Bytči. Murovaná hala spolu s administratívnou budovou má celkovú výmeru cca 4.000 m2.  Výmera hlavnej haly, ktorá je vhodná na výrobu prípadne aj ako sklad  je cca 1.800 m2  a sú k dispozícií aj ďalšie priestory na rozšírenie o ďalších  cca 1.100 m2. Dispozičné riešenie je zobrazené v pôdoryse. Výška priestoru pod nosníkmi je 6,5 m. Priestory sú dobre presvetlené. Strecha aj svetlíky sú nové a taktiež aj zariadenia v kotolni. Hala sa bude v lete zatepľovať. Elektrické rozvody, vykurovanie je všetko plne funkčné. Zabezpečenie areálu je prostrednictvom kamerového systému a je napojený na políciu.

Hneď pri hale sa nachádza 4.podlažná administratívna budova s kanceláriami, sociálnymi zariadeniami, šatňami, kuchyňou, jedálňou, skladmi a kotolňou. Objekt má vlastnú trafo stanicu s veľkou kapacitou, ktorá poskytne aj vysoké nároky potrebné pre prípadne stroje a zariadenia. V prípade potreby možnosť využitia aj pozemku v areály alebo pred ním.

Cena: 3 €/m2 bez DPH a energií. Pripadne možnosť dohody podľa veľkosti prenajatej plochy a dlhodobom nájme. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID: ZA12688. Bližšie otázky Vám radi zodpovieme na Call centrum tel: 0910 86 11 86.

Pôdorys
Pôdorys


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.