Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Dom s dvoma bytovými jednotkami, Veľké Rovné - Centrum

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012476

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Plocha 192 m2
Výmera pozemkov 1085 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Veľké Rovné
Časť Veľké Rovné

Ponúkame Vám na predaj (s výhradným zastúpením) väčší rodinný dom o zast.ploche 192 m2 s dvoma bytovými jednotkami v centre obce Veľké Rovné. Dom pozostáva z hlavnej časti a prístavby, ktorá bola postavená v roku 1980, vďaka čomu disponuje dvoma samostatnými vstupmi, t.j. 2 bytové jednotky. Na prízemí sa nachádza vstupná predsieň, chodba, veľká kuchyňa, obývačka, spálňa, kúpeľňa s WC, špajza a schodisko do pivnice a do z obytneného podkrovia. V podkrovnej časti sú ešte 2 izby a povaly. Prístavba pozostáva z veľkej izby a samostatnej kúpeľne. Dom je podpivničený. Vykurovanie prostredníctvom plynového kotla, el.rozvody sú medené. Dom je obývateľný, ale v pôvodnom stave vhodný už na rekonštrukciu podľa svojich predstav.

Výmera pozemku je 1085 m2, ktorý je možne rozdeliť na dve časti a postaviť namiesto humna ďalší dom (vid. katast.mapa). Murované humno o výmere 60 m2 slúži aj ako garáž a zvyšné miestnosti na odkladanie vecí. Pozemok je rovinatý s dobrým prístupom priamo z cesty a disponuje všetkými sieťami a aj vlastnou studňou. Nachádza sa priamo v centre obce a občianska vybavenosť ako (zdravotné stredisko, potraviny, reštaurácie, kostol) sú len na skok.

Nehnuteľnosť ma výbornú polohu a vzhľadom na veľkosť obytnej plochy domu a tvaru pozemku aj viacero možností využitia, prípadne rozdelenia. Cena: info v RK. Nájdete na stránke realitymgm.sk pod ID 12476, Bližšie informácie radi poskytneme telefonicky. Call centrum tel.: 0910 86 11 86       
                                                                                   Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.