Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

REZERVÁCIA 5-izbový rodinný dom - Bytča (blízko od námestia)

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Navrhnite lepšiu cenu 195 000 €

Rezervácia

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012442

Popis

Cena 195 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Pôvodný stav
Plocha 110 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča
Časť Veľká Bytča

Ponúkame Vám na predaj rodinný dom vo vyhľadávanej časti mesta Bytča, blízko centra. Dvojpodlažný tehlový dom s rozmermi 11 x 10 m o zast. ploche 110 m2 (úžitková plocha cca 160 m2 + 15 m2 loggie) a s pozemkom o výmere 653 m2 sa nachádza v lukratívnej časti, iba kúsok od námestia. Na prízemí sa nachádzajú 2 izby, kúpeľňa, samostatné WC, špajza, kotolňa a skladovacia miestnosť. Na vrchnom podlaží sú ďalšie izby (priestranná obývačka s loggiou, spálňa, dve menšie izby, druhá kúpeľňa s WC, kuchyňa so špajzou, jedáleň s výstupom na druhú loggiu).

Dom je obývateľný, ale interiér je vhodný už na rekonštrukciu podľa vlastných predstáv. Veľkosť a tvar domu poskytuje viaceré možnosti zmeny dispozície a prispôsobenia tak vašim nárokom na bývanie. Dom je čiastočne podpivničený. Prináleží mu aj vedľajšia stavba, a to garáž o výmere 24 m2 s pivničnými priestormi zboku. Na záhrade sa nachádzajú ovocné stromy. Nehnuteľnosť je vzhľadom na optimálnu veľkosť domu a záhrady ideálnym miestom pre váš domov, nakoľko sa nachádza v tichej lokalite s výbornou dostupnosťou do centra mesta. Bližšie informácie radi poskytneme telefonicky. Call centrum tel.: 0910 86 11 86Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.