Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Predaj rodinný dom / reštaurácia, Kysuce - Stará Bystrica, Cena: 343.000 €

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012394

Popis

Cena 343 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Plocha 188 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Čadca
Obec Stará Bystrica
Časť Stará Bystrica

EXKLUZÍVNE ponúkame na predaj rodinný dom / zabehnutú gastro prevádzku v Starej Bystrici na Kysuciach. Nachádza sa v 2-podlažnom dome s rozsiahlym pozemkom o výmere 1.620 m2. Zastavaná plocha budovy je 188 m2, k tomu je rozloha vonkajšej terasy 58 m2. K nehnuteľnosti prislúcha bezplatné parkovisko pre približne 15 osobných motorových vozidiel. 

Obľúbená reštaurácia s terasou sa nachádza na prízemí, kde je situovaná i barová časť s príručným skladom a toalety pre zákazníkov. Ďalej je tu k dispozícii kuchyňa kompletne vybavená najmodernejšou technológiou a zariadením pre plynulý chod úspešnej gastro prevádzky, plus skladové priestory a technické miestnosti.
Na hornom podlaží, na ktoré vedie štýlové drevené schodisko, sa nachádza otvorená spoločenská miestnosť s niekoľkými sedacími súpravami a loggiou ponúkajúcou výhľad na okolitú krajinu. Poľovnícky salónik s exkluzívnym nábytkom s umeleckou hodnotou je určený pre menšie oslavy a stretnutia v užšom kruhu. Súčasťou tejto časti nehnuteľnosti je aj prevádzková kancelária s dreveným dekorom, miestnosť so šatňami pre zamestnancov a vstup do praktického úložného priestoru v podkroví.

Prevádzka, ktorá je vďaka svojmu pôsobivému vzhľadu v dokonalom súlade s krásou prírody kysuckého kraja, sa nachádza na významnej križovatke dôležitých a turisticky atraktívnych trás spájajúcich Kysuce s Oravou a terchovským regiónom. Väčšina návštevníkov Starej Bystrice, kde sa okrem iného nachádza svetový unikát medzi orlojmi, prechádza práve okolo predávanej nehnuteľnosti a sú jej potenciálnymi zákazníkmi. V blízkosti zariadenia sa nachádzajú obľúbené cyklotrasy, rozsiahle športové centrum Veľká Rača s bohatou ponukou športového vyžitia v každom ročnom období je vzdialené len 22 km, Múzeum kysuckej dediny s rôznymi atrakciami nielen pre deti dokonca iba 13 km.

Cena: 343.000 €.
Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA012394.
Call centrum tel: 0910 86 11 86.Okres Čadca je okres v Žilinskom kraji na Slovensku. Má rozlohu 760,62 km², žije tu 89 952 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 118 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2019). Správne sídlo okresu je mesto Čadca.

Okres leží v severnej časti regiónu Kysuce. Na severe hraničí s Poľskom a na západe s Českom. Hlavným tokom je rieka Kysuca. Do okresu Čadca patrí 23 obcí, z toho tri so štatútom mesta (Čadca, Turzovka a Krásno nad Kysucou). Väčšina inštitúcii (úradov) a škôl okresu sídli v Čadci, no niektoré školy otvorili svoje pobočky aj v iných mestách. V obciach Skalité, Čierne, Svrčinovec a Oščadnica sa hovorí aj goralským alebo poľským nárečím.

Zdroj: wikipedia


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.