Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

REZERVOVANÉ - RODINNÝ DOM V PODTATRANSKEJ OBCI VAŽEC
*** REZERVOVANÉ ***

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Info v RK

Detail ponuky

Číslo ponuky: FL012229

Popis

Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 269 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Liptovský Mikuláš
Obec Važec
Časť Važec

FLATONIC|REALITNÁ SPOLOČNOSŤ Vám Exkluzívne ponúka na predaj Rodinný dom v tichej časti obci Važec s veľmi dobrou dostupnosťou s príjazdom z diaľnice. Dom sa nachádza v intraviláne obci, je samostatne stojaci. K domu patrí oplotený, slnečný pozemok o výmere 735 m2 na ktorom sa nachádza hospodárska budova, skleník, detské ihrisko, prístrešok na auto. 
Dom prešiel rozsiahlou rekonštrukciou s prístavbou od r. 2015
dom:
- samostatne stojaci
- plocha pozemku 735m2
- zastavaná plocha je 135m2
- obytná plocha  je 270m2
- úžitková plocha 350m2
- tehlový s murovanými základmi
- celý podpivničený
- strecha plechová
- napojený na IS (robená kanalizácia, vodoinštalácia, elektroinštalácia)
- kúrenie je ústredné plynové ( plynový kotol -  PROTHERM + kotol na tuhé palivo)
- 2 x kachlová pec
- plávajúce podlahy, keramické dlažby
- stierky na stenách
- plastové okná so žalúziami + sieťky
- zateplená fasáda domu
dispozícia domu:
- vstupná chodba
- poschodie: priestranná kuchyňa, 2x izba, kúpeľňa, oddelené WC , podkrovie s možnosťou dorobenia  ďalších troch izieb
v suteréne domu 1x priestranná izba ( letná kuchynka) kúpeľňa, toaleta, technická miestnosť, komora

Obec Važec ponúka svojim návštevníkom širokú a neobmedzenú možnosť turistiky a taktiež zaujímavé trate pre cykloturistov. 
Príjazd do obce - vlakmi, autobusmi, os.automobilom po ceste druhej triedy a príjazdom z diaľnice.

K nehnuteľnosti nebol vytvorený energetický certifikát.

​Cena za nehnuteľnosť zahŕňa kompletný právny a administratívny servis ako aj províziu RK.
Nemusí byť konečná a bude stanovená na základe dohody medzi predávajúcim a kupujúcim.
© Text a fotografie sú autorským dielom a majetkom realitnej spoločnosti FLATONIC.
Túto ponuku nájdete na stránke flatonicreal.sk pod ID: FL12229  pre viac info alebo záujem o obhliadku volajte: 0918 185 032.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.Moje naposledy zobrazené nehnuteľnosti