Kúpime Vašu nehnuteľnosť
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Predaj penziónu v Jasenskej doline, Cena: 480.000€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA012020

Popis

Cena 480 000 €
Typ nehnuteľnosti Komerčné objekty
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Kompletná rekonštrukcia
Plocha 600 m2
Výmera pozemkov 1667 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Martin
Obec Belá-Dulice

Ponúkame Vám na predaj penzión Jarabina v Jasenskej doline. Úžitková plocha penziónu je cca 600m2 a celková výmera pozemku je 1667 m2 Ubytovacia kapacita penziónu je 40 miest . Zariadenie sa predáva aj s nábytkom. Strecha penziónu je úplne nová, vymenená v roku 2020. Celá stavba je tehlová a zateplená.

Dispozičné riešenie: na 1. podlaží sa nachádza chodba, toalety, reprezentatívny salónik s krbom pre 30 osôb, presvetlená priestranná stravovacia miestnosť s barovým pultom, kuchyňa, šatne pre personál, sklady, garáž a ďalšie obslužné miestnosti. Na 2. podlaží sa nachádzajú izby, napravo od schodiska 6. izieb, naľavo 7. izieb / jednu väčšiu izbu tvoria dve miestnosti/. Každá jedna z izieb má vlastnú kúpeľňu a WC. Na vonkajšej prednej časti penziónu sa nachádza úložná miestnosť pre lyže (v zime), prípadne bicykle (v lete). Súčasťou pozemku sú aj parkovacie miesta pre cca 15. vozidiel. 

Penzión, ktorému vdýchli život jeho vlastníci sa každoročne stáva dočasným domovom pre veľké množtvo nadmieru spokojných zákazníkov. Nehnuteľnosť je obkolesená čarokrásnou prírodou, ktorá  ponúka veľký priestor pre športové vyžitie a voľnočasové aktivity.Výborná príležitosť pre podnikanie v cestovnom ruchu. Cena: 480.000€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA012020. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

 Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.