MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Luxusný dom s hosťovským domčekom
Luxusný dom s hosťovským ( záhradným domčekom) , v záhrade bio-bazén a letná kuchyňa.

Uložiť inzerát      Naše služby      Stiahnúť pôdorys      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA011868

Popis

Cena 390 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 194 m2
Výmera pozemkov 2003 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Žilina
Obec Kľače

Ponúkame na predaj krásny bungalov , ktorý sa nachádza na pozemku s výmerou 2003m2 so zastavanou plochou 251m2, úžitková plocha domu 194,5m2, hlavnou terasou s výmerou 100m2.  Dom je postavený z tehál POROTHERM Profi 440 , izolácia 100 minerálna vata. Veľkou výhodou domu je úplne súkromie, ktoré zabezpečujú vysoké múry okolo domu. Za domom sa nachádza hora, ktorá ponúka v lete príjemný chládok a čistý vzduch Rajeckej doliny.

 

Dispozične je rozdelený na dennú a nočnú časť. 

Dom ponúka 3 spálne, 2 kúpeľne, obývacia časť s kuchyňou a jedálňou. Osobitosť interiéru vytvárajú drevené schody vedúce do galérie ( pracovna) nad obývačkou. Obývačka s jedálňou disponujú francúzskymi dverami na terasu. Dve spálne majú vlastné šatníky, jedna izba vstavanú skriňu. Kuchyňa s vstavanými spotrebičmi a samostatnou špajzou. Dom je vhodný pre viacgeneračné rodiny ako aj na podnikateľské účely.

 

Vykurovanie domu je zabezpečené dvomi spôsobmi - plynovým kotlom a krbom, ktorým je možné vykúriť všetky miestnosti v dome. V hlavnej časti domu je podlahové kúrenie, v izbách stenové kombinované s podlahovým.  Pocit komfortu a čerstvého vzduchu v dome, zabezpečuje rekuperácia- riadené vetranie. V jednej z izieb sa nachádza výkonná klimatizácia. V celom dome je napojený centrálny vysávač.

Z domu je priamy vstup do dvojgaráže a technickej miestnosti s práčovňou. Dom disponuje množstvom odkladacieho priestoru.

 

Záhrada ponúka priestor pre zábavu a príjemné posedenie v úplnom súkromí. Na záhrade sa nachádza letná kuchyňa, hosťovský dom, miestnosť na záhradné náradie, jedna vonkajšia samostatne stojaca garáž, 4 parkovacie miesta vo dvore, skleník, kúpacie jazierko s vodopádom, vlastná studňa hlboká 15m, pivnica v podzemí, odpad- ČOV. O krásne zelený trávnik sa stará závlahový systém a robotická kosačka. Záhrada ponúka priestor pre realizáciu vlastných nápadov.

 

Dom sa nachádza v blízkosti termálnych kúpeľov Afrodita v Rajeckých Tepliciach 3,2 km, lyžiarskeho strediska Čičmany 20km, lyžiarskeho stredisko Martinky 52 km,  golfového ihriska Golf park 5,3 km. V okolí sa nachádza  veľa turistických trás.

Rajecká dolina ponúka množstvo letných a zimných aktivít na odpočinok. Výborná dostupnosť do Žiliny a Považskej Bystrice. 

 

Optické pripojenie na internet a televíziu.

 

Videoobhliadka: youtube.com/watch?v=X0SMQ3671ik

Ponúkame Vám na predaj dom o výmere 194m2 v . Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA011868. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

youtube
Pôdorys


Kľače

Obec leží v rajeckom výbežku Žilinskej kotliny na pravom brehu Rajčianky. Odlesnený pahorkatinný povrch chotára tvoria treťohorné uloženiny. Má hnedé lesné pôdy. Prvýkrát sa spomína v r. 1511. Patrila zemianskym rodinám Praznovských, Kľačanských, neskôr časť panstvu Lietava. V r. 1598 mala 8 domov, v r. 1720 3 daňovníkov, v r. 1826 16 domov a 205 obyvateľov. Zaoberali sa prevažne poľnohosp. V r. 2000 mala obec 371 obyvateľov, z toho 182 mužov a 189 žien. Časť obyvateľov pracuje v priemyselných podnikoch v Žiline a v Rajci. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Kľače

Obec leží v rajeckom výbežku Žilinskej kotliny na pravom brehu Rajčianky. Odlesnený pahorkatinný povrch chotára tvoria treťohorné uloženiny. Má hnedé lesné pôdy. Prvýkrát sa spomína v r. 1511. Patrila zemianskym rodinám Praznovských, Kľačanských, neskôr časť panstvu Lietava. V r. 1598 mala 8 domov, v r. 1720 3 daňovníkov, v r. 1826 16 domov a 205 obyvateľov. Zaoberali sa prevažne poľnohosp. V r. 2000 mala obec 371 obyvateľov, z toho 182 mužov a 189 žien. Časť obyvateľov pracuje v priemyselných podnikoch v Žiline a v Rajci. V obci je vybudovaný verejný vodovod a rozvodná sieť plynu.


Okres Žilina

Má rozlohu 815,08 km², žije tu 155 989 obyvateľov a priemerná hustota zaľudnenia je 191 obyvateľov na km² (údaje k 31. 12. 2014).

Územie susedí na severe s okresmi Čadca a Kysucké Nové Mesto, na západe s okresmi Bytča, Považská Bystrica a Ilava, na juhu s okresom Prievidza a na východe s okresmi Martin a Dolný Kubín.

Prvé písomné zmienky o väčšine obcí okolia Žiliny sú z 13. a 14. storočia. Neskôr, počas valašskej a kopaničiarskej kolonizácie, boli osídlené obce pri horných tokoch riek a na úpätiach hôr Malej Fatry (Lysica, Dolná, Horná Tižina, Terchová).

Obyvateľstvo starého kultúrneho územia úrodnejšej časti okolia Žiliny sa zaoberalo poľnohospodárstvom, roľníci horských kopaničiarskych obcí boli viac zameraní na chov hospodárskych zvierat. Obrábali aj vysoko položené polia a využívali horské pasienky v odľahlom chotári, kde mali vybudované letné príbytky a maštale, tzv. bačoviská (cholvarky). Väčší význam mal salašnícky chov oviec s produkciou mliečnych výrobkov, mäsa, vlny a kožušiny. Úžitok prinášalo napokon aj výdatné hnojenie košarovanej pôdy. Salašnícky forma chovu oviec sa do súčasnosti zachovala vo viacerých obciach severozápadného Slovenska, v Terchovej a Belej pri Varíne nadobudla charakter družstevnej veľkovýroby.


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.