Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Predaj NOVOSTAVBA 4-izbový rodinný dom Povina , Cena: 159.900€

Uložiť inzerát      Naše služby      Stiahnúť pôdorys      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA011367

Popis

Cena 159 900 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 600 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Povina

Ponúkame Vám na predaj NOVOSTAVBU 4-izbového rodinného domu v obci Povina. Dom sa nachádza na rovinatom slnečnom pozemku s celkovou výmerou 600m2. Zastavaná plocha domu je 138,45m2, úžitková časť má 107,19m2. Dom sa nachádza v tichej uličke len 2min. od centra Kysuckého Nového Mesta.

Dispozícia domu: vstupná chodba, samostatné WC, technická miestnosť, kúpeľňa, samostatná izba, obývacia izba spojená s kuchyňou z ktorej jej výstup na terasu, 2 samostatné spálne.

V celom dome je plynové podlahové kúrenie so samostatnými regulátormi v každej izbe - kondenzačný kotol ATTACK s 50l zásobníkom. Na pozemku sú dotiahnuté všetky IS - kanalizačná prípojka, vodovodná prípojka (obecný vodovod), elektrická prípojka SSE, plynová prípojka SPP. 

Dom je múrovaný z pálenej tehly, podkrovie je pochôdzne - dá sa využiť ako skladovací priestor. V dome sa nachádza alarm a predpríprava na videovrátnika. 

Cena za dom je v štádiu HOLODOM - možnosť dokončenia po dohode s majiteľom. 

Cena: 159900€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA011367. Call centrum tel: 0910 86 11 86.

Pôdorys


Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.