Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

Predaj záhradná chata Povina , Cena: 79.999€

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA011234

Popis

Cena 79 999 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Neuvedené
Plocha 150 m2
Výmera pozemkov 523 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Kysucké Nové Mesto
Obec Povina

 Ponúkame Vám na predaj záhradnú chatku v obľúbenej záhradkarskej oblasti v Povine s úžitkovou plochou 150 m2 a nádhernou záhradou o rozlohe 523 m2. Chata môže byť využitá ako na rekreáciu tak aj na dlhodobé bývanie.

Dispozícia chaty:

Prízemie: predsieň, kuchyňa vybavená kombinovaným sporákom, kúpeľňa s oddelým WC, špajza,technická miestnosť so samostatným vchodom (možnosť rozšírenia kuchyne o tento priestor)

1.nadzemné podlažie: vonkajšia krytá terasa (možnosť rozširiť obývaciu časť o tento priestor), obývacia izba s dvomi posteľami, technická miestnosť.                                                                            

2.nadzemné podlažie: (zvýšené podkrovie): izba s dvomi samostatnými posteľami a manželskou posteľou.

Pred chatou sa nachádza krytá terasa, ktorá je vybavená krbom. Záhrada okolo chaty je celá upravená, členená do jednotlivých terás, na ktorých sa nachádza skalka, čistá rovina a bazén vyhrievaný elektrickým ohrevom. Pod samotným pozemkom sa nachádza potôčik, ku ktorému su vybudované kovové schody so zábradlím. Pred chatou sú 2 plnohodnotné parkovacie miesta (možnosť rožšírenia o ďalšie dve), prístup je bezproblémový z hlavnej cesty. Na pozemku sa nachádza žumpa, elektika, pitná voda ma samostatný vrt, plyn na varenie je pomocou plynovej bomby. Chata bola v roku 2015 kompletne zrekonštruovaná a predáva sa plne zariadená bez osobných vecí. V prípade potreby je možnosť dotiahnutia internetu až do chaty. Je možnosť chatu jednoduchými zásahmi dospizične meniť a prispôsobiť si ju tak podľa vašich požiadaviek. 

Cena: 79.999€. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA011234. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.