Detailné
vyhľadávanie
Kliknite pre otvorenie filtra
MGM Reality Realitné centrum
Poctivá Slovenská Realitka
Kariéra v MGM

PREDANÉ ! Novostavba-Luxusná chata 220m2, pri vodnej nádrži Beňov, 160.000 EUR

Uložiť inzerát      Naše služby      Obhliadka

Navrhnite lepšiu cenu 160 000 €

Rezervácia

Detail ponuky

Číslo ponuky: ZA011171

Popis

Cena 160 000 €
Typ nehnuteľnosti Domy
Inzertná kategória Predaj
Stav nehnuteľnosti Novostavba
Plocha 202 m2
Výmera pozemkov 800 m2
Kraj Žilinský kraj
Okres Bytča
Obec Bytča
Časť Mikšová

Ponúkame Vám na predaj celoročne obývateľnú luxusnú chatu o výmere 202m2 v obci Bytča, lokalita Mikšová. Kolaudácia prebehla v januári 2018. Jedná sa o drevostavbu v kombinácii s kameňom. Vonkajšok chaty a aj vnútro je zateplené minerálnou vatou. Zariadenie chaty je vyhotovené z kvalitných materiálov.

Dispozícia: Chata pozostáva z dvoch podlaží, podkrovia a veľkej terasy. Na prízemí sa nachádza vstupná chodba, kúpeľňa, samostatné wc, veľká hala s kuchyňou a krbom s prístupom na priestrannú terasu. Na poschodí sú 3 izby, veľký balkón prístupný z dvoch izieb, kúpelňa a samostatné wc. V podkroví je veľká obytná plocha, ktorá je vybavená lôžkami.

Vykurovanie je elektrické a krbom s prieduchmi. Voda je vlastná a kanalizácia je riešená žumpou. K chate patrí altánok na grilovanie a posedenie s priateľmi. Ku chate vedie spevnená cesta, parkovanie je možné priamo pri chate. K dispozícii sú tri parkovacie miesta.

Chata je situovaná v nádhernom prostredí vodnej nádrže Beňov. Je to miesto stvorené na oddych, rybárčenie, turistiku.

Cena: 160.000 EUR. Nájdete na stránke realityMGM.sk pod ID ZA0011171. Call centrum tel: 0910 86 11 86.Žilinský kraj

Demografia

K 21. máju 2011, bolo na území Žilinského kraja 144 948 domov, t.j. 13,5 % z celkového počtu domov v Slovenskej republike (z toho 120 788 obývaných, t.j. 83,3 %). Žilinský kraj bol v počte domov na druhom mieste za Nitrianskym krajom (podiel 16,2 %). Spomedzi okresov kraja najvyšší počet domov sa nachádzal v Žiline 20,3 % a najmenej v Turčianskych Tepliciach 3,3 %. Obývaných domov bolo v okrese Žilina 21,1 % z úhrnu za kraj a v Turčianskych Tepliciach 3,2 %.

Geologická charakteristika

Celé toto hornaté územie spadá z geomorfologického hľadiska do Západných Karpát. Horské masívy v tejto lokalite sa sformovali pomerne nedávno, v paleogéne. Zásluhou pohybov príkrovov sa vyzdvihovali pôvodné morské sedimenty, z ktorých postupne vznikli impozantné údolia. Rieka Váh územie nápadne rozdeľuje na dve časti:

  • severná zahŕňa pohoria: Tatry, Skorušinské vrchy, Oravské Beskydy, Oravská Magura, Oravská vrchovina, Chočské vrchy, Krivánska Fatra, Kysucké Beskydy, Kysucká vrchovina a Javorníky
  • južná zahŕňa pohoria: Nízke Tatry, Veľká Fatra, Lúčanská Fatra a Strážovské vrchy

Dejiny

Po páde Veľkomoravskej ríše v roku 907, ku ktorej územie patrilo, bolo od 12. storočia prakticky až do roku 1918 súčasťou uhorského kráľovstva. V 13. storočí na obranu proti mongolským nájazdom bola vybudovaná sieť hradov (Hričov, Považský, Košecký, Lietavský, Strečniansky). 16. storočie znamenalo pre miestnych obyvateľov chudobu a strach, hlavne pred tureckou okupáciou a živelnými pohromami. Ku koncu 19. storočia tu bola zavedená železnica a v údolí Váhu začal prekvitať priemysel.


Stručná história Slovenska

Prvý štátny útvar Slovanov na území dnešného Slovenska bola Samova ríša (7. storočie), neskôr Nitrianske kniežatstvo (začiatok 9. storočia), ktorého spojením s Moravským kniežatstvom vznikla v roku 833 Veľká Morava. Od polovice 10. do konca 11. storočia sa územie Slovenska postupne začlenilo do Uhorska, ktoré sa v roku 1526 stalo súčasťou Rakúskej monarchie (Habsburskej monarchie), od roku 1867 nazývanej Rakúsko-Uhorsko. Po rozpade Rakúsko-Uhorska v roku 1918 bolo Slovensko súčasťou Česko-Slovenska až do roku 1993 (okrem obdobia samostatnosti počas vojnovej Slovenskej republiky). 1. januára 1993 vznikla rozdelením tohto štátneho útvaru samostatná Slovenská republika.

Slovenská republika je parlamentnou demokraciou, štátnym jazykom je slovenčina. Od 1. mája 2004 je Slovensko členom Európskej únie, od 21. decembra 2007 je členom Schengenského priestoru. Od 1. januára 2009 je 16. členom Európskej menovej únie – eurozóny a oficiálnou menou sa stalo euro, ktoré vystriedalo slovenskú korunu.